Gebelikte alerji ilaçları kullanmak güvenli mi ?

0
0

Gebelikte alerji ilaçları kullanmak güvenli mi kullanan kadınlar var mı ne yapmamı tavsiye ediyorsunuz ?

Selam arkadaşlarım ben gebeliğimin 5. ayındayım alerji oldum kaşıntılarım var hafta sonu münasebeti ile kimseye soramadım doktoruma gidecem ama içip içmemekle kararsız kaldın incidal diye bi ilaç var kaşıntı için acaba kullansam ne olur ne diyorsunuz kullanayım mı acil cvp verir misiniz bana tşk

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Gebelikte alerji ilaçları kullanmak güvenli mi ?

Genelde hamileliğin ilk üç aylık döneminde (birinci trimester) herhangi bir ilaç tedavisine olabildiğince uzak durulması önerilir. Ancak daha sonraki dönemlerde hapşırma, burun akıntısı gibi alerji şikayetleriniz varsa doktorunuza danışmak şartıyla alerji ilaçları kullanmanızda herhangi bir problem yoktur. Hamilelik döneminde alerjiler daha şiddetli seyredebilir. Çoğu alerji karşıtı ilaçlar hem siz hem de bebeğiniz için güvenlidir. Eğer daha önceden kullandığınız alerji ilaçlarını hamileliğiniz süresince kullanmak istiyorsanız öncelikle doktorunuza kullandığınız ilaç hakkında danışmanızı öneririz.

Bunların haricinde siz de hamilesiniz yani size buradan kullanın malesef diyemiyoruz. Bu ilaçlar ile ilgili özellikle incidalın en azından prospektüsüne bakarak içip içmemeniz hususunda bari bilgi sahibi olun beni dinlerseniz direnin bir gün daha bekleyin yarın sorarsınız geçmiş olsun.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Web siteniz