Saç dökülmesi için bakım önerileri

Günümüzde saç dökülmesi gerçekten büyük sorun. Hem kadınlar hemde erkekler bu sorundan hayli müzdarip.  Bir çok koşul saç dökülmesine , saçların sağlıksız olmasına neden olabiliyor. Saçlar , hem kadın , hem erkekler için önemli unsurdur.  Canlılığı , parlaklığı ve gür oluşu her iki cinsin de hayalidir. Bazı nedenler den ötürü saçlar zamanla dökülerek seyrekleşiyor .Bu durum can sıkıcı olsa da ,  bir takım bakım  uygulamaları ile eski görünümü yakalamak mümkün..Saç dökülmesinin nedenleri , dökülen saçlar için bakım önerileri yazımızın devamın da.

 

Saç dökülmesi, genetik faktörler den , demir eksikliğinden, mevsim geçişlerinden , hormonal problemler den , bir takım rahatzılıklardan ötürü gerçekleşir. Streste saç dökülmesi için etken olabilir. Ayrıca saça sürekli fön , maşa , boya gibi işlemler de saçın dökülmesine sebebiyet verebiliyor.. 2 Aydan daha uzun saç dökülmesi gerçekleşiryorsa ciddi bir sağlık problemi olabilir. Bu durumda mutlaka bir hekime görünmekte fayda vardır. Şimdiye kadar internette okuduğunuz, gördüğünüz saç dökülmelerine karşı uygulanan tüm önerileri unutun. Bizatihi kendimin deneyip olumlu sonuç aldığı bir yöntemi sizlerle paylaşacağım.

 

Saçlarınızı benim gibi sık sık boyatıyor ve fönlüyorsanız , muhtemelen saçlarınız yıpranmış ve parlaklığını yitirmiştir. Bunun yanısıra saçlarınız aşırı dökülüyordur. Saç dökülmesinin nedenini öncelikle anlamak için mutlaka bir dermatoloğa görünün.Hastalık kaynaklımı yoksa yaptığınız işlemlerden mi bunu öğrenin. Şayet saça uygulanan işlemlerden ötürü kaynaklanıyorsa vereceğim önerilerle saçlarınızın dökülmesine dur diyeceksiniz.

 

Saç dökülmesi için piyasa da bir çok ürün bulunmakta .Ayrıca güzellik merkezleri dökülen ,yıpranan saçlar için de bakımlar yapmakta. Bir çok kadın için bu maddi açıdan külfettir. Ben evde bulunan malzemelerle saçlarınızın dökülmesine engel olacağınız kürümü hemen öneriyorum. Şayet eviniz de yoksa  bu malzemeleri  kolay tedarik edebilirsiniz.

 

Saç dökülmesine iyi gelen kür için malzemeler

 

Argan yağı

Zeytin yağı

Kayısı yağı

3 diş ezilmiş sarımsak

Ve Bepanthen iğne

 

Bu yağlardan 2 yemek kaşığı alıp bir kaba boşaltıyoruz. 3 diş ezilen sarımsağı yağlara ekliyoruz. Bepanthen iğnelerden 2 tanesini kırıp karışıma ekliyoruz.İyice karıştırdıktan sonra bu karışımı saçlara uyguluyoruz. Saçlarımızı tarayıp topluyoruz ve en az 1 saat bekliyoruz. 2 hafta da 1 bu karışımı saçlarınıza uygularsanız ; ne saç dökülmeniz kalacak nede yıpranan saç uçları. Ayrıca bu karışım sayesin de saçlarınız çok kolay uzayacak.Bu karışımı kaşlarınıza da sürebilirsiniz. Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler için harika bir iksir. Saç dökülmesine iyi gelen sihirli formülümü sizlerle paylaştım.Bu iksiri saçlarına uygulayanlar sonucunu lüfen bu başlık altın dan bizlerle paylaşsın.Başka bir güzellik önerisinde buluşmak üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.