Saç dökülmesi için bakım önerileri

Bu konu , Saç dökülmesi için bakım önerileri hakkın da bilgiler vermektedir.

Saçlar , hem kadın , hem erkekler için önemli unsurdur.  Canlılığı , parlaklığı ve gür oluşu her iki cinsin de

hayalidir. Bazı nedenler den ötürü saçlar zamanla dökülerek seyrekleşiyor .Bu durum can sıkıcı olsa da ,  bir takım bakım  uygulamaları ile eski görünümü yakalamak mümkün..

 

 

Saç dökülmesi nin nedenleri , dökülen saçlar için bakım önerileri yazımızın devamın da.

 


Saç dökülmesi, genetik faktörler den , hormonal problemler den , bir takım rahatzılıklar dan ötürü gerçekleşir.Ayrıca saça sürekli fön , maşa , boya gibi işlemler de saçın dökülmesine sebebiyet verebiliyor.. Şimdiye kadar internette okuduğunuz, gördüğünüz saç dökülmelerine karşı uygulanan tüm önerileri unutun. Bizatihi kendimin deneyip olumlu sonuç aldığı bir yöntemi sizlerle paylaşıcam.

Saçlarınızı benim gibi sık sık boyatıyor ve fönlüyorsanız , muhtemelen saçlarınız yıpranmış ve parlaklığını yitirmiştir. Bunun yanısıra saçlarınız aşırı dökülüyordur. Saç dökülmesinin nedenini öncelikle anlamak için mutlaka bir dermatoloğa görünün.Hastalık kaynaklımı yoksa yaptığınız işlemlerden mi bunu öğrenin. Şayet saça uygulanan işlemlerden ötürü kaynaklanıyorsa vereceğim önerilerle saçlarınızın dökülmesine dur diyeceksiniz. 

Saç dökülmesi için piyasa da bir çok ürün bulunmakta .Ayrıca güzellik merkezleri dökülen ,yıpranan saçlar için de bakımlar yapmakta. Bir çok kadın için bu maddi açıdan külfettir. Ben evde bulunan malzemelerle saçlarınızın dökülmesine engel olacağınız kürümü hemen öneriyorum. Şayet eviniz de yoksa  bu malzemeleri  kolay tedarik edebilirsiniz.

Saç dökülmesine iyi gelen kür için malzemeler
Argan yağı
Zeytin yağı
Kayısı yağı
3 diş ezilmiş sarımsak 
Ve Bepanthen iğne

Bu yağlardan 2 yemek kaşığı alıp bir kaba boşaltıyoruz. 3 diş ezilen sarımsağı yağlara ekliyoruz.Bepanthen iğnelerden 2 tanesini kırıp karışıma ekliyoruz.İyice karıştırdıktan sonra bu karışımı saçlara uyguluyoruz. Saçlarımızı tarayıp topluyoruz ve en az 1 saat bekliyoruz. 2 hafta da 1 bu karışımı saçlarınıza uygularsanız ; ne saç dökülmeniz kalıcak nede yıpranan saç uçları. Ayrıca bu karışım sayesin de saçlarınız çok kolay uzayacak.Bu karışımı kaşlarınıza da sürebilrsiniz. Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler için harika bir iksir. Saç dökülmesine iyi gelen sihirli formülümü sizlerle paylaştım.Bu iksiri saçlarına uygulayanlar sonucunu lüfen bu başlık altın dan bizlerle paylaşsın.Başka bir güzellik önerisin de buluşmak üzere.

2016-11-22


Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Bayanlar için tozluk modelleri

Bayanlar için tozluk modelleri

Bayanlar için tozluk modelleri ve yapılışı konusnu incelemektesiniz.Bayanlar için şıklık her daim söz konusudur.Örgüden yapılan tozluklarla

Hamileler için gelinlikler ve modelleri

Hamileler için gelinlikler ve modelleri

Hamileler için gelinlikler ve modelleri konusunu incelemektesiniz.Hamile gelin adaylarımız için  2015 gelinlik modelleri hamilemiyim.org sayfamızda.Her biri

Hamile kalmak için ne yapmalı?

Hamile kalmak için ne yapmalı?

Bu konu hamile kalmak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler vermektedir.

Tarlusal ilaç ne için kullanılır?

Tarlusal ilaç ne için kullanılır?

Bu konu tarlusal ilaç hakkında bilgiler vermektedir

Bronz bir ten için yapılması gerekenler

Bronz bir ten için yapılması gerekenler

Bu konu Bronz bir ten için yapılması gerekenler hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

Etiketler :