Saç dökülmesi neden olur ?

Bu konu Saç dökülmesi neden olur hakkın da bilgiler vermektedir.

Saç dökülmesi hem erkekler hem de kadınlar için ortak bir sorundur ve sorun  erkeklerde daha sık görülür. Saç dökülmelerinin

nedeni  , genetik ,yaşlanmadan hormonlara ve bir çok hastalığa kadar faktörden kaynaklanabilir.Birçok saç dökülmesi vakası genetik kaynaklı olmasına rağmen, diğer nedenler kolayca engellenebilir. Sağlıksız beslenme, beslenme yetersizliği, kimyasal olarak saç ürünleri, reçeteli ilaçlar ve stres saç dökülmesine neden olabilir.Saç,saç dökülmesi,saç dökülmesi nedenleri,saçlar neden dökülür,saç dökülmesi sebepleri,saç dökülmesine ne iyi gelir,saç dökülmesi ile ilgili tüm bilgileri makalemizin devamın da bulabilirsiniz.

Erkeklerde daha sık görülür. Ancak nadir durumlarda, kadınlarda da olabilir. Birçok faktörle ilişkilendirilebilir. Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Kadınlar doğumdan sonra saç dökülmesini fark edebilir. Çok fazla stres altındaki insanlar farkedilebilir saç dökülmesini görebilirler. Bazı hastalıklar ve tıbbi tedaviler saç dökülmesine neden olabilir.

Demir eksikliği vitamin ekskliği saç dökülmesine neden olabilmektedir.Temel tıbbi durum: Saç dökülmesi hastalığın ilk belirtisi olabilir. Tiroid hastalığı ve anemi gibi yaklaşık 30 hastalık, saç dökülmesine neden olur. Hastalığın tedavisi ile saç dökülmesi sıklıkla durdurulabilir veya tersine çevrilebilir.

Hastalık: Bir hastalıktan sonra önemli miktarda saç dökülmesi oluşabilir. Büyük bir ameliyat, yüksek ateş, ciddi enfeksiyon veya hatta grip saç dökülmesine neden olabilir.

Bazı kanser tedavileri: Radyasyon tedavisi ve kemoterapi saç dökülmesine neden olabilir. Bu saç dökülmesi genellikle geçicidir, ancak büyük sıkıntıya neden olabilir.

Doğumda yapmak: Doğum yaptıktan sonra bazı kadınlarda belirgin saç dökülmesi yaşanır. Düşen östrojen seviyeleri bu tip saç dökülmesine neden olur. Saç dökülmesi geçicidir. 

Menopoz: Saç dökülmesi menopoz sırasında yaygındır. Bu kayıp genellikle geçicidir. 

Stres: Travmatik bir olay yaşamak (örneğin, sevilen birinin ölümü veya boşanma) saç dökülmesine neden olabilir.

Kilo kaybı:

Saç dökülmesi genellikle kilo kaybından 3-6 ay sonra ortaya çıkar. Bu saç dökülmesi çok yaygındır. 

Vitamin A: Çok fazla A vitamini saç dökülmesine neden olabilir. 

Demir: Yeterli miktarda demir almamak saç dökülmesine neden olabilir. Demir eksikliğiniz varsa ve saç dökülmesi sorunuyla bağlantılı olduğunu düşünebilirsiniz, diyetinize daha fazla fasulye ilave etmek fena fikir değil.


Yeme bozukluğu: Bir insanda yeme bozukluğu varsa, saç dökülmesi yaygındır. 

Pek çok şey saç dökülmesine neden olabilir . Saç dökülmesi yaşıyorsanız mutlaka bir dermatoloğa görünün.Bir dermatologun önerdiği prosedür türü, ne kadar saç kaybettiğinize bağlı olacaktır. Saç telafisi semptomunu kötüleştirebildikleri için rafine edilmiş gıdalardan kaçının. Çok çeşitli sebze, taze meyve ve tahıl yiyerek sağlıklı bir diyet alın.

Çinko, selenyum ve magnezyum gibi saç büyümeniz için gerekli besin maddelerine dikkat edin. Diyetinize dahil etmeniz gereken diğer besin maddeleri folik asit, protein, vitaminler ve mineralleri içerir.

2017-03-02


Emzirme sonrası bebeklerde gaz neden olur ?

Emzirme sonrası bebeklerde gaz neden olur ?

Bu konu ; Emzirme sonrası bebeklerde gaz neden olur hakkında bilgiler vermektedir.

Kötü ağız kokusu neden olur ?

Kötü ağız kokusu neden olur ?

Bu konu Kötü ağız kokusu neden olur hakkın da bilgiler vermektedir.

Adet öncesi kahverengi lekelenme neden olur?

Adet öncesi kahverengi lekelenme neden olur?

Adetten önce kahverengi lekelenmenin nedenleri Bir çok bayan adet dönemine henüz uzun bir süre varken kahverengi lekelenme

Hamilelikte (gebelikte) kahverengi akıntı neden olur ?

Hamilelikte (gebelikte) kahverengi akıntı neden olur ?

Merhaba hocam 5 haftalık gebeyim lekelenme  şeklinde kahverengi akıntım var nedeni nedir beni konuda aydınlatırsanız sevinirim

Adet öncesi pembe akıntı neden olur?

Adet öncesi pembe akıntı neden olur?

Her bayanın mutlaka yaşadığı bir durum adet dışı pembe lekelenmeler.Sayfamıza bununla ilgili çok soru alıyoruz. Pembe

Adetten sonra kahverengi akıntı neden olur?

Adetten sonra kahverengi akıntı neden olur?

Bu konu adet sonrası kahverengi akıntılar hakkında bilgiler vermektedir..


Yorum Gönder

Etiketler :