Saçları doğal yollar dan düzleştirmenin yolları

Bu konu Saçları doğal yollar dan düzleştirmenin yolları hakkın da bilgiler vermektedir.

Herkesin saç yapısı farklıdır. Kimin saçı dalgalı , kiminin kıvırcık , kiminin ise düz dür.. Saç yapısı nasıl olursa

olsun  , önemli olan saçın sağlıklı olmasıdır. Yazımızın devamın da  dalgalı ve kıvırcık saçları doğal yollar dan düzleştirme nin yollarını anlatıcaz.

 

 

Kimi dalgalı saç sever , kimi de düz . Bayan lar kendin de olmayını ister . Neyse ki her iki saç tipini şekillendirme nin yolları var. Maşa ve fönle saçlarınızı istediğiniz forma sokabiliyorsunuz.  Fakat maşa ve fön saçları yıpratıp , kırabiliyor. Hatta zamanla dökülüp seyrekleşmesine bile yol açabiliyor.  Peki saçları doğal yollar dan düzleştirme nin yolları varmı diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Tabiki var , vereceğimiz önerilerle hem saçlarınızı sağlıklı düzleştirecek , aynı zaman da uzamasının sağlayacaksınız..

Saçları çeşitli yöntemlerle düzleştirmenin yolları var. Kimyasal işlemler, saç düzleştiren kremler, saç düzleştiren losyonlar, saç fırçası ve fönle saç düzleştirme gibi.. Bu saydığımız yöntemlerin nerdeyse hepsi saçın  yanmasına yıpranmasına neden oluyor..

Saçlarınızı fön ve maşaya maruz bırakmadan düzleştirmek istermisiniz ?  

Saçları doğal yollar dan düzleştirme nin münkün olduğunu yukarda belirttik. Size lazım olan malzemeler Limon suyu ve hindistan cevizi sütü.. Bu ikili saçlarınızı  hem yumuşatacak hemde sağlıklı parlak görünmesini sağlayacak. Bu ikiliyi krem kıvamı alana kadar karıştırın. Saçlarınıza  tatbik ederek bir kaç dakika bekleyin .Ilık su ile durulayın. Bu işlemi haftada 2 defa uygulamanız kafi..

Saçları doğal yollardan düzleştime nin bir diğer yöntemi muz ve süt karışımın dan faydalanmak. Muzu iyice ezin içine az miktarda süt ekleyip karıştırın. Saçlarınıza tatbik edin  1 saat bekledikten sonra durulayın. Bu ikili saçlarınızı hem besleyecek hemde yumuşatacaktır.

Son olarak bal , zeytinyağı, hindistan cevizi yağı üçlüsünün mucizevi tarifini verelim. Bu üçlüyü iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulayın ve 15 dakika sonra saçlarınızı durulayın.. Bu karışım hem saçlarınızı uzatıcak,hem nemlendirecek hemde yumuşamasını sağlayacaktır. Verdiğimiz tarifleri düzenli uyguladığınız taktirde sağlıklı , parlak düz saçlara kavuçacaksınız.. Bu işlemleri yaparken saçlarınıza kesinle fön maşa gibi ısıya maruz bırakacak işlemler den geçirmeyin. Saç tipiniz ne olursa olsun bu doğal tariflerle saçlarınızın nasıl değişime uğradığını görüceksiniz..

2016-08-29


Hamilelikten Korunma yolları ve yöntemleri hakkında bilmeniz gerekenler

Hamilelikten Korunma yolları ve yöntemleri hakkında bilmeniz gerekenler

Hamilelikten nasıl korunabilirim ? Hamilelikten korunma yöntemleri nelerdir ? İstenmeyen gebelikle sizler hamilelikten korunma yöntemleri arıyorsanız sizleri

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik belirtileri ne zaman belli olur ? Hamile olduğumuzu ne zaman anlarız ? Gebelik ne zaman başlar

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır Kızlar implantasyon kanaması nasıl oluyor ? Tam olarak belirtileri nelerdir bu yazımızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek


Yorum Gönder

Etiketler :