SORU : Adet dönemindeki ilişkiden hamilelik olur mu ?

Adetli yani regl durumunda iken ilişki yaşamanın bir tehlikesi var mı ? Bebek olma ihtimali nedir ?

Sevgili hanımlar,  özellikle kanın deli aktığı gençlik zamanlarında, sitemize gelen yorumlara bakıldığında genç kızlarımızın artık ilişki yaşadıkları ortaya çıkıyor. Özellikle genç yaşta istenilmeyen bir hamileliğin önüne geçmek için de kişilerin aklında deli sorular oluyor bu soruların en başını ise Adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım alıyor.  İlişki yaşayanlar spermin geri akması durumu da bizlere soru olarak yöneltiyorlar. Aslında sevgili kızlar sizin hamile kalabilmeniz için önemli hatta olmaz ise olmaz bir şartın yerine gelmesi gerekiyor. Adet olan bir kadın hamile olamaz neden ? Sevgili hanımlar, sizlerin bebeğinin olabilmesi için yumurtlama aşamasında olmanız gerekiyor.  YUMURTLAMA DÖNEMİ HESAPLAMAK

Adetli bir insanın yumurtası olmaz malesef, dolayısı ile adetli iken ve takip eden 5 gün içinde sizlerin bebek sahibi olma ihtimali sıfır. Aslında adet kanaması devam ederken hamilelik oluşma riski yok denecek kadar azdır ama yinede şunları bilmenizde yarar vardır diye düşünüyorum. Gebeliğin oluşumu açısından en uygun günler, aslında yumurtlamanın olduğu gün ve bundan önceki ilk 2-3 günlük süre zarfıdır. Tabiki spermlerin 3 günden daha fazla ve 7 gün süreye kadar rahim içinde yaşayabilineceği de bilinmektedir. Örneğin regl durumunda iseniz ve ilişki yaşamışsanız, genital kanala giren spermler adet döngüleri çok kısa olan bir kadında veya adet döngüsü 29 gün olmasına karşın yanlızca o aya özgü olarak tesadüfen daha kısa sürmüş bir kadında yumurta hücresini bulup gebeliği başlatabilirler. Ama dediğimiz gibi bu çok düşük bir ihtimaldir.

Bunların dışında bir de sizlere bir bilgi vermek istiyorum değerli misafirlerimiz, Adet döneminde ilişkiye girmenin temizlik açısından da erkek ve kadın tarafı için sıkıntıları var. Bunun haricinde de dinen bu dönemlerde ilişkiye girmeniz yasaklanmıştır. Bilgi olarak veriyoruz yine de sizler bilirsiniz. Adetli iken ilişkiye girme hususunda bizlere yönetlmek istediğiniz sorularınız var mı ? Hemen konun altından rumuz ve yine size ait olmayan ya da olan bir mail adresi yazarak, bizlere iletmek istediğiniz sorunuzu anlaşılır ve net bir biçimde bize iletin hemen sizlere doğru ve hızlı şekilde cevaplar sunalım ? Konumuzu beğendi iseniz lütfen sosyal mecralarda paylaşın olur mu ?

GEBE KADINLAR KULÜBÜ

 

blank

413 thoughts on “SORU : Adet dönemindeki ilişkiden hamilelik olur mu ?

 • blank
  Eylül 30, 2020 tarihinde, saat 1:10 pm
  Permalink

  Selamlar Sevgili Elif, adetin birinci günü ilişkiden gebelik kesinlikle oluşamaz hayatım. Başka sebepleri olabilir sıkıntılarının. Ama durumunun hamilelik ile alakası yok senin dediğin bu durumda adet olmayacaksın yumurtlama gününde birliktelik yaşayacaksın vs. Yerleşme kanaması ile ilgili tüm ayrıntılı bilgileri aşağıdan veriyorum incele hayatım.

  https://www.hamilemiyim.org/soru-yerlesme-kanamasini-nasil-anlariz/

 • blank
  Eylül 30, 2020 tarihinde, saat 12:09 am
  Permalink

  Hocam merhabalar. Ben eşimle adetin 1. Günü ilişkiye birdim ve içime boşaldı. Ondan sonra adetim kesilmedi 6 gün daha devam etti. İlişkiye gireli bugün 12 gün oldu pembemsi bir lekelenme oldu bende, yani yaklaşık adetimin bitmesinin üzerinden 5 gün geçti. Okuduğum yerlerde hamilelikte yerleşme kanamasından bahsediliyordu öyle bişey var mı ben hamile olmuş olabilir miyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim

 • blank
  Eylül 3, 2020 tarihinde, saat 4:10 pm
  Permalink

  Selamlar Bernacım Adetin başladığı ilk gün girilen ilişkiden hamile kalamazsınız sıkıntı yapmayın lütfen.

 • blank
  Eylül 3, 2020 tarihinde, saat 12:27 pm
  Permalink

  Merhaba adetin başladığı ilk gün ilişkiye girdim. ilk kanin geldiği zaman.İçime boşaldı. Hamile kalabilme ihtimali varmı ?

 • blank
  Temmuz 21, 2020 tarihinde, saat 2:45 pm
  Permalink

  Merhaba adet donemimin 5.günü sevgilimle ilk kez ilişkiye girdim ve korunmasız bir şekilde ama canım acıdığı için icime akmadi hamile kalma olasılığı vad mi çünkü adet döneminin sonlarına doğru oldu bu olay(5.gununde)lutfen geri dönüş yapin

 • blank
  Temmuz 16, 2020 tarihinde, saat 5:35 pm
  Permalink

  Selamyar Syrox hayatım adette hamile kalamazsın ertesi gün hapı da almana gerek yok hayatım.

 • blank
  Temmuz 11, 2020 tarihinde, saat 10:37 am
  Permalink

  Merhaba, adetimin 2. Günü eşimle ilişkiye girdik ve içime boşaldı. Adetim çok düzenlidir yumurtlama dönemim şaşmaz. Gebelik ihtimali var mıdır? Ertesi gün hapı almam gerekir mi?

 • blank
  Haziran 17, 2020 tarihinde, saat 1:14 am
  Permalink

  Selamlar Seda,

  Hayatım hemen kullandığın doğum kontrol hapı seni hamilelikten korumaz ki onu adetinin başlangıcında içmeliydin ve sürekli içmelisin yani ertesi gün hapından bahsediyor isen o da yüzde yüz korumaz koruyulucuğu yüzde elli civarında hiç hamilelik testi yaptın mı tabiki gebe kalma ihtimalin var olmaz olur mu ?

 • blank
  Haziran 17, 2020 tarihinde, saat 1:07 am
  Permalink

  Merhabalar ben erkek arkadaşımla bir birliktelik yaşadım 10 Haziran da reglken oldu maalesef sonrasında içime boşaldı ve Yasmin denen dogum kontrol hapını 3. Gün kullandım 2 3 gün bir süre kullandım ama 72 saati geçmeden kullandım hastalığım ilacı içtim Durdu ve şuanda tekrar bi lekelenme ve kanamam geldi hastalığım devam ediyormuş gibi hamile kalma durumum var mıdır

 • blank
  Mayıs 29, 2020 tarihinde, saat 9:42 pm
  Permalink

  Selamlar Emine,

  Adetin 6. günü tehlikesiz dönem çok hamile kalacağınızı düşünmüyorum. Ama lütfen bi daha böyle risklere girmeyin riskli ilişki yaşar iseniz ertesi gün hapı kullanın lütfen

 • blank
  Mayıs 26, 2020 tarihinde, saat 9:09 am
  Permalink

  Kolay gelsin hocam bi sorum olacaktı hocam adet tin 6 .ıncı günü ilişki yaşadık hamile kalma olasılığım var mı

 • blank
  Nisan 8, 2017 tarihinde, saat 9:09 am
  Permalink

  Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.Karın ağrısı zaten mens döneminde olan bir şey bundan yola çıkarak gebelşk var diyemeyiz.Şüpheniz için test yapabilirsiniz.

 • blank
  Nisan 8, 2017 tarihinde, saat 9:09 am
  Permalink

  Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil.Karın ağrısı zaten mens döneminde olan bir şey bundan yola çıkarak gebelşk var diyemeyiz.Şüpheniz için test yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.