SORU: Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl olur nasıl anlaşılır

HAMİLELİKTE YERLEŞME KANAMASI NASIL ANLAŞILIR NASIL OLUR YERLEŞME KANAMASI BELİRTİLERİ KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM’de

Hamile kalmayı planlıyorsanız ve aktif olarak çalışıyorsanız, muhtemelen araştırdığınız veya bir kitapta okuduğunuz her hamilelik işaretini izleyip bekliyorsunuzdur. Ancak, implantasyon kanaması söz konusu olduğunda tam olarak neyi beklemeliyiz ve hamileliğin bu çok erken belirtisinden sonraki döneminizin başlangıcına nasıl ayırabilirsiniz? Yerleşme kanaması ile ilgili tüm bilgileri makalemizin devamın da bulabilirsiniz.

Hamilelikte Kanama Neden Olur Ne Yapmalı ?

Yerleşme kanaması belirtileri

Yumurta, canlı bir sperm tarafından başarıyla döllendiğinde, Fallop tüpünden uterusa doğru ilerler. Daha sonra kendini düzgün büyümeye devam edebilmesi için uterusun astarına bağlar.Gübrelemeden implantasyona kadar tüm süreç genellikle yaklaşık 9-10 gün sürer. İlginçtir ki , başarılı implantasyonun ilk bulguları yaklaşmakta olan bir süreyi (adeti ) taklit edebilir.

YERLEŞME KANAMASI NASIL OLUR ?

Örneğin, bir haftaya kadar sürecek kramplarınız olabilir. Ayrıca baş ağrısı, yorgunluk, şişkinlik ve ruh hali dalgalanmalarınız olabilir. Bu semptomların tümü, ilk birkaç hafta içinde ortaya çıkan hormonal değişikliklerden kaynaklanmaktadır. İmplantasyon, gebeliğin başladığı süreçtir.İmplantasyondan sonra bağlı fetus hızla büyür.

yerleşme kanaması kadınlar kulübü
yerleşme kanaması kadınlar kulübü

 

İmplantasyon nedir? Yerleşme Kanaması Mı Nasıl Anlaşılır Nasıl Anlayabilirim ?

İmplantasyon kanaması menstrüel siklüsden kısa bir süre önce ortaya çıkan kahverengi veya pembe lekelenme ile karakterizedir. Bu kanama şekli genellikle menstrüel siklüsünüzün başlamaya başlaması anlamına gelmesine rağmen, hamile olduğunuzun bir işareti olabilir.Sperm dölledikten sonra, yumurtadaki embriyo bölünmeye ve büyümeye başlar. Endometrius olarak da bilinen uterus duvarları değişmeye başlar. Tüm hamile kadınların yaklaşık üçte biri implantasyon kanaması yaşamaktadır ve görülmesi endişe vericidir, ancak aslında doğaldır. Rengi, kalınlığı ve süresi, kadının implantasyon kanamasının ortaya çıkışı ile bir dönem arasında farklılaşmasına yardımcı olacaktır.

Yerleşme kanaması rengi ağrılı olur mu ? nasıldır ?

İmplantasyon sırasında lekelenme kanaması HCG testleri bir kadına pozitif bir gebelik sonucu vermeden önce bile ortaya çıkar. Bazı kadınlar, implantasyon ile ilgili herhangi bir işaret bile fark etmeyebilir, bunun yerine diğer erken gebelik belirtilerini daha sonra farkedebilirler.İmplantasyon kanaması ile menstruasyon arasındaki ana fark akıştır. İmplantasyonun neden olduğu kanama çok hafiftir.Nadir durumlarda, implantasyon kanları açık kırmızı bir renge sahiptir. Kahverengi kan, yumurta kendisini implante ettikten sonra uterusunuzda kalan daha eski kandır. Menstrüasyon ve implantasyon kanaması hem kramplara, hem de ağrıya neden olabilir. Menstrüel kramplar, implantasyonun neden olduğu kramplardan genellikle daha yoğun olur.

YERLEŞME KANAMASI YAŞAYANLAR KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM’de

Yukarıdaki tüm işaretler olası hamilelik hakkında fikir verebilirken, bir test yaptırana kadar emin olamazsınız. Bu nedenle, kesin olarak bilene kadar iyimser olmaya çalışın. Ayrıca, birçok gebenin implantasyon belirtisi göstermediğini unutmayın. Sevgili okurlar konuya dair tüm sorularınızı bizlerle bu başlık altından paylaşabilir, en kısa sürede sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

blank

45 thoughts on “SORU: Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl olur nasıl anlaşılır

 • blank
  Aralık 22, 2020 tarihinde, saat 5:54 pm
  Permalink

  Merha sevgili Ece,

  Spiral takılı olduğu halde bile çok düşük bir ihtimal de olsa hamile kalma ihtimalin var hayatım. Spiral kaymış olabilir ne kadar zamandır takılı bilemiyorum ama kontrol ettirmen gerekiyor.

  SPİRAL VARKEN HAMİLE KALINIR MI

  Başlıklı yazımızı lütfen okuyunuz.

 • blank
  Aralık 22, 2020 tarihinde, saat 2:31 am
  Permalink

  Merhaba 1 haftadır halsizlik aşırı baş ağrısı hafif bulantılar yaşıyorum 3-4 gündür de pembe ve lekelenmeler yaşıyorum sipral takılı bende buna rağmen hamile olabilir miyim

 • blank
  Aralık 21, 2020 tarihinde, saat 12:00 am
  Permalink

  Selamlar Elif,
  Hayatım testi bir iki gün kala ya da en mantıklısı bir iki gün geçe yaptırman mantıklı olacaktır. Daha erken yaptırma sonuç alamazsın hayatım. Umarım hamilesindir. Sevgiler.

 • blank
  Aralık 20, 2020 tarihinde, saat 7:23 pm
  Permalink

  Merhabalar bende hamile kalmayı istiyorum 4 aydır deniyoruz fakat olmadı bu ayda yaklaşık 8 gün var adet günüme dün kahverengi leke geldi ama sonrasında hiç gelmedi biraz lekelenme oldu sizce ne yapmalıyım baş ağrısı kaç gündür oluyor karnımın içinde bişeyler geziniyor gibi oluyor yardımcı olursanız sevinirim test ne zaman yapmalıyım

 • blank
  Kasım 25, 2020 tarihinde, saat 5:45 pm
  Permalink

  Derin hanım idrar yolu iltihabı şikayetlerınede benzıyor ıstersneız ürolojıye gıdın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.