SORU : Yerleşme kanamasını nasıl anlarız ?

YERLEŞME KANAMASI NASIL OLUR KAÇ GÜN SÜRER VE ANLAŞILIR ?

Hamilelik her bayanın hayali ve arzusudur..Hamile olmayı beklerken  mensin görülmesi bayanlar için hayal kırıklığıdır.Peki mens sandığınız kanama ya yerleşme kanamasıysa ? Anne olma hayali kuran kadınlar için her regl kanaması kendi içerisinde yerleşme kanaması şüphesini de taşır. Yaşanan kanamanın adet kanamasımı yoksa  yerleşme kanamasımı diye  bir merak uyanır.Sayfamıza yerleşme kanamasıyla alaklı her gün onlarca soru almaktayız. Bu merakı gidermek ve en sağlıklı bilgileri sizlere ulaştırmak için,yerleşme kanamasıyla ilgili küçük bir araştırma yaptık.Yerleşme kanamasıyla ilgili tüm detaylı bilgileri makalemizde bulabilir,bizlere bu konuda sorular yöneltebilirsiniz.

Yerleşme kanaması halk arasında farklı isimlerle tabir edilmektedir.Üstüne görme,üste görme diye..Bu kanama gebeliğin en erken belirtilerinden biridir. Her gebelikte görülmez. Anne olma hayali kuran kadınlar adet kanamasını kimi zaman yerleşme kanaması ile de karıştırmaktadırlar. Genellikle bu kanama mense yakın yada mens gecikmesiyle ortaya çıkan bir durumdur.

SORU: Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl olur nasıl anlaşılır

YERLEŞME KANAMASI MİKTARI SÜRESİ NE KADAR OLUR ?

Adet kanaması bildiğiniz üzere hanımlar yoğun olur. Ve en az 3 gün sürer. Yerleşme kanaması ise sınırlıdır lekelenme şeklinde olur.Yerleşme kanaması kaç gün sürer diye sorular da almaktayız.Yerleşme kanaması 2 gün sürdüğü gibi 15-20 gün sürebilir.Yerleşme kanaması ne renk olur diye bize yöneltilen sorunun cevabı ise ,genellikle bu kanamanın rengi açık pembe olur.Adet kanamasının rengi ise koyu kırmızı olur.Yerleşme kanaması genellikle ortalama olarak yumurtlamadan 9 gün sonra görülür. Yerleşme kanamasının kanamasının bazı belirtileri kadından kadına değişiklik gösterse de çoğu zaman aynıdır.

İmplantasyon Yerleşme Kanaması Adet Kanaması Gibimidir?

Özetle;Yerleşme kanaması ve mens kanaması hakkında ki farklılıkları  makalemizde anlattık.Her kanama yerleşme kanaması değildir. Uzun süren kanamalar ve lekelenmeler için mutlaka hekime görünmelidir.Düşük tehditi yada rahim kaynaklı bir sorun olabilir. İnternette bilgi kirliliği olduğundan bu tür konuları araştırıp kafanızı bulandırmayın. Adet gecikmesi ile gebelik kolay belirlenir.Ancak Adet  gecikmesi  olsa da, olmasa da belirtiler var olduğunda HCG testi  yaptırmak en sağlam sonuçları getirir. Dileyen her bayanın anne olması temennisiyle..

YERLEŞME KANAMASINI NASIL ANLARIZ KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM

4 thoughts on “SORU : Yerleşme kanamasını nasıl anlarız ?

 • blank
  Ocak 8, 2017 tarihinde, saat 5:57 pm
  Permalink

  Değere bakıp  gebeliğin seyri hakkın da biz değerlendirme yapmıyoruz.Hekim kontrolünde olun.

 • blank
  Ocak 8, 2017 tarihinde, saat 11:32 am
  Permalink

  Benim gecen hafta kan degerim 216 dunku ksn degerim 223 neden artmamis dis gebelik olabilirmi

 • blank
  Nisan 21, 2016 tarihinde, saat 8:03 am
  Permalink

  Her mens gecikmesi gebelik lehine değildir.Testleriniz negatif gebelik söz konusu değil.Hcg testini içinizin rahat etmesi açısından yapabilirsiniz.

 • blank
  Nisan 20, 2016 tarihinde, saat 9:08 pm
  Permalink

  2 ay once cok kisa sure korunmasiz cinsel iliski yasadim bu ay regl olucak gibi hissedince geciksin istedigim icin majezik duo almistim. 29gun gecikti. Mide bulantisi ve karinda batma hissi de yasiyorum. 2 gebelik testi yaptim, negatif cikti fakat hala regl olmadigimdan guvenemiyorum. Ayrica vucut kutle indeksim 15.bu yuzden mi regl olamiyorum yoksa kan testi yaptirmali miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.