SORU : Sperm alerrjisi nedir?

Sperm alerjisi olanlar Sperm alerjisi nedir Sperm alerjisi olup hamile kalanlar Sperm alerjisi testi nasıl yapılır kadınlar kulübü hamilemiyim’de sizleri bekliyor.

Bir çok bayanın kabusu olan sperm alerjisi hakkında doğru bilenen yanlışlar, ve sperm alerjisiyle ilgili tüm detaylar bu yazımızda.Sperm alerjisinin tanımını yaparsak,ilişki sonrası menin içindeki maddelere karşı kadında oluşan alerjidir ..Genellikle ilişki sonrası 10-20 dakika sonra ortaya çıkar

 

Halk arasında balayı alerjisi, vajina alerjisi gibi tanımlar kullanılır..Gerek sperm hücresi, gerekse menide protein yapısında çeşitli maddeler bulunuyor. O maddeler nedir diye soracak olursanız o kadar çok ki; kalsiyum, sodyum, magnezyum gibi sizin bilebileceğiniz duyduğunuz maddelerin yanı sıra pek çok protein yapısında madde içerir işte bunlardan birine ya da bir kaçına karşı gelişir.. Alerji, kimi durumlarda spermin kendisine değil, spermin içinde erkeğin yediği ya da içtiği bir şeye, aldığı bir ilaçtaki kimyasallara karşı ortaya çıkıyor.

sperm alerjisi olanlar sperm alerjisi nedir
sperm alerjisi olanlar sperm alerjisi nedir

Prezervatif kullanımı kadında oluşabilecek alerjik reaksiyonları önleyebilir, ancak kısırlığa yol açabilen immünolojik problemleri çözmekte yetersiz kalır.  Sperme karşı duyarlılığını azaltmak için, doktorlar ya kadının vajinasına her 20 dakikada sulandırılmış meni uygulayarak birkaç saat içinde yavaş yavaş konsantrasyonu artırıyor ya da birkaç hafta süresinde az miktarlarda meni içeren alerji aşıları yapılıyor.   Lokal olarak vajina ve etrafında alerjik reaksiyonlar meydana gelebileceği gibi bütün vücutta yaygın reaksiyonlar da görülebilir.

Vajinada kaşıntı, şişme, ağrı, yanma, kızarıklık,dudaklarda, dilde şişme ve ödem, nefes darlığı, gözlerde kaşıntı gibi sistemik belirtiler meydana gelebilir.Peki sperm alerjisi kısırlık yaparmı? Bir çok bayanın merak ettiği bu soruyu açıklayalım.

Sperm alerjisi kısırlık yapmaz yalnız ilişki esnasında kondom tavsiye edildiği için gebelik elde edilmez. Bu yüzden hastalara aşılama önerilir.Desensitizasyon tedavisi sonrası normal yolla ilişki ile gebelik elde edilebilir..Sperm alerjisi olduğunu düşünen hanımlar mutlaka hekime görünmenizde fayda var.

SORU : Sperm alerrjisi nedir?

blank

7 thoughts on “SORU : Sperm alerrjisi nedir?

 • blank
  Aralık 15, 2016 tarihinde, saat 1:33 pm
  Permalink

  Bnde 3 ay sonra aşılama yaptiracam ona tutar rabbim ıns cumlemizle birlikte verir

 • blank
  Eylül 26, 2016 tarihinde, saat 7:45 am
  Permalink

  Bu tedavi ile bir çok kadın gebe kalmakta .Umarız sizde gebe kalırsınız.

 • blank
  Eylül 26, 2016 tarihinde, saat 7:42 am
  Permalink

  Mrb 2 gün önce aşılama işlemi yaptırdım klomen tedavisinden sonra sadece sağ yumurtalık 21 cm büyümüş yanlız 36 saati geçtikten sonra birlikte olabildik böyleyken hamile kalma şansım düşükmü şimdiden tşk ederim

 • blank
  Haziran 19, 2016 tarihinde, saat 7:09 pm
  Permalink

  Umarım mutlu haberlerinizi alırız.

 • blank
  Haziran 19, 2016 tarihinde, saat 12:27 am
  Permalink

  Anladım. Doktorum igneden iki hafta sonra test yapmami istedi. Bir hafta sonra yapacağım. Umarım pozitif çıkar ve bende burda paylaşım.

 • blank
  Haziran 18, 2016 tarihinde, saat 9:48 pm
  Permalink

  Merhaba gebelik belirtisi olabilir lakin  ilaç kaynaklıda olabiliyor.Sevgiler

 • blank
  Haziran 18, 2016 tarihinde, saat 9:43 pm
  Permalink

  Bir hafta önce ovitrelle iğnesi yaptım. Adetime henüz 10 gün var. Şuan göğsümde hassasiyet kasiklarimda ve karnimda ağrı birde devamlı gazım var. Süt renginde akintimda var. Bunlar şimdiden gebelik belirtisi olabilir mi ? Şimdiden teşekkürlerrr 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.