Sperm kalitesini arttıran kürler ( Keçiboynuzu ) Kürü

Sperm kalitesini arttıran kürler ( Keçiboynuzu ) Kürü Sperm arttırıcı yiyecekler macunlar ve karışımlarla birlikte hazırlanan kürler hakkında bilgiler.

Bebeğin olamama durumlarından bir tanesi de erkeklerde görülen sperm kalitesinin ve sayısının düşük olma durumudur. Bununla ilgili olarak sizlere tavsiye niteliğinde bir kür önermek istiyorum. Altını çizerek bunun tavsiye olduğunu ve kesinlikle doktor tedavisi yerine geçmeyeceğini belirtmek isterim sevgili hanımlar.

Yarım litre kadar su uygun bir tencerede kaynatılır. Su kaynamaya başlayınca içerisine 6-7 tane keçiboynuzu, küçük küçük kırılarak, ilave edilir. Daha sonra tencerenin kapağı kapatılır ve hafif ateşte 6 dakika kaynatılır. Keçiboynuzları kaynadıktan sonra ocak söndürülür. Sperm sayısı ve kalitesi arttırıcı kür 15 dakika demlenmesi amacıyla bekletilir. Bu 15 dakikalık süreç tamamlandıktan sonra suyun içindeki keçiboynuzu parçaları bir kaşık vasıtasıyla çıkarılır.
Bu kürün yarısı sabah aç karnına, diğer yarısı ise akşam yatmadan evvel içilir. 1 hafta boyunca aynen bu şekilde kullanıma devam edilir. 1 hafta tamamlandıktan sonra, 3 ay boyunca her akşam bu keçiboynuzu küründen 1 su bardağı kadar için. Daha sonraki aylarda ise aynı kürü zaman zaman uygulamanızda fayda vardır.

Sperm sayısını kalitesini artıran besinler

Sperm arttırıcı Macun hazırlanışı ( Doktor Feridun Kunak )

Doktor Feridun Kunak Tarafından Spermi arttırğı ifade edilen macun şu şekilde hazırlanıyor. Dr. Gürkan Kubilay Show proğramında verilen macunun tarifi :

MALZEMELER

3 çorba kaşığı bal

1 çay kaşığı hindistan cevizi

1 çay kaşığı çam fıstığı

1 çay kaşığı fındık

1 çay kaşığı fıstık

1 çay kaşığı ceviz

1 çay kaşığı tarçın

HAZIRLANIŞI:

Malzemeler toz haline getirilip bal yardımı ile karıştırılacak ve günde bir kaşık sabahları aç karnına kullanılacaktır. Bu küre 1 ay boyunca devam edilmesi halinde erkeklerin sperm sayısının kesinlikle artacağı söyleniyor. Bu karışım aynı zamanda Osmanlı’dan beri kullanılıyormuş.

6 thoughts on “Sperm kalitesini arttıran kürler ( Keçiboynuzu ) Kürü

 • blank
  Ekim 14, 2013 tarihinde, saat 8:01 pm
  Permalink

  Gebelikte ikili tarama testi gebeliğin 11 – 14 haftaları arasında yapılır. (11 hafta 0 gün – 13 hafta 6 gün) Bu haftalardan önce veya sonra yapılamaz.

 • blank
  Ekim 14, 2013 tarihinde, saat 7:04 am
  Permalink

  Merhaba benim son adet tarihim 24 temmuz ikili tarama testi için 26 ekimde doktora gidersem acaba geç mi olur? Bulunduğum yerde özel hastane yok çalıştığım için mecburen hafta sonu merkeze gidebilirim.

 • blank
  Ağustos 5, 2013 tarihinde, saat 8:50 pm
  Permalink

  Bunu ben değil doktorunuz söyleyebilir zira onun takibindesiniz..

 • blank
  Ağustos 5, 2013 tarihinde, saat 6:27 pm
  Permalink

  Merhaba 12+4gunluk grbeyim bigin 2 damla kanamam oldu ama simdi cok sukur iyim dr. Dusuk riski var dedi bi risk ne zaman a kadar surer?

 • blank
  Haziran 7, 2013 tarihinde, saat 6:23 pm
  Permalink

  Merhaba ;spermin içersindeki prostaglandin ismindeki bir madde rahim ağzını uyarıp rahim kasılmalarına yol açar.İlişkide prezervatif yada geri çekilme yöntemi kullanılabilir.Prezervatif kullanırken esans, kimyasal madde içermeyenleri tercih edin

 • blank
  Haziran 7, 2013 tarihinde, saat 1:36 pm
  Permalink

  slm beyza hanım gebeliğimin 12. haftası içerisindeyim. benim sormak istediğim soru şu bu süre içerisinde eşimle ilişkiye girmedik.o da bende biraz aşırı hassasız bu konuda nedenini anlayamıyoruz bile:S gebeliğin son aylarına kadar cinsel hayatın normal olması gerektiğini heryerde okuyoruz da prezervatif mi kullanmak gerekiyor? kullanılmasa bebeğe herhangibir zararı olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.