Spermin vajinadan geri gelmesi canlı kalma süresi nedir ?

Spermin vajinadan geri gelmesi spermin vajinadan geri çıkması ve canlı kalma süresi nedir kadınlar kulübü hamilemiyim’de

Günümüzde bir çok çift  gerek yanlış bilgilenme,gerekse üreme ile ilgili nedenlerden ötürü çocuk sahibi olmıyor. Özelliklede hamile kalmada problem yaşayan  kısırlık tedavisi gören bayanların en çok merak ettiği ve sayfamıza yönelttiği sorulardan birine değinmek istiyorum. İlişki sonrası spermin dışarı akması normalmi? İlişki sonrası vajinaya bırakılan spermlerin  vajinadan geri atılması normalmi?Detaylar yazımızda..

Birliktelik esnasında erkeğin boşalması onucu çıkan sıvıya meni,sperm denir.Bu sızı içerisinde ortalama; 50- 100 milyon tane sperm vardır.Gebe kalabilmek için sadece bir tane canlı ve kaliteli sperme ihtiyaç vardır. Cinsel birliktelik sonrasında spermlerin vajinadan dışarı çıkması ile kısırlık olabileceğine dair söylentiler dolaşmaktadır.Oysaki spermlerin ilişkiden sonra bir kısmının dışarı çıkıyor olması normal bir durumdur. 1 sperm yumurta ile birleşerek döllenme meydana getirir, bunun neticesinde gebelik oluşur. Yani erkeğin boşalması ile vajinaya dökülen sıvının %95’lik kısmı zaten sperm dışındaki maddelerdir ve bunlar rahim içerisine ilerlemez.. Spermin dışarıya akması bile gebelik oluşmasını engellemez .Vajinanın arkası rahim tarafından kapatılmıştır. Orası çıkmaz sokak gibidir.  Meninin geri gelmesi ile çocuk olmama arasında bir bağlantı yoktur..

SORU : Sperm alerrjisi nedir?

Sonuç olarak spermin dışarı akması zaten beklenen normal bir durumdur. Vajinasının içerisinde kalması veya kendiliğinden kaybolması imkansızdır. Gebeliğin oluşması için 1 yumurta 1 sperm yeterlidir.Bazı kadınlar idrarını yaparken o kaslarını daha iyi kullanarak, çoğunu dışarı atar. Sperm ortalama 3 gün canlı kalabilir; kadının yumurtası ise ortalama 1 gün canlı kalabilir. Haftada 2 veya 3 kere düzenli cinsel ilişki hamilelik şansını artırmak için yeterlidir. İlişki sonrasında hiç ayağa kalkmadan sırt üstü 10-15 dakika yatmak gebe kalma şansınızı artırır.. Gebe kalmak istiyor iseniz aşağıda daha önceden açmış olduğumuz hamileliği kolaylaştıracak pozisyonları incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Hamile Kalma Pozisyonları ( Resimli Anlatımlı )

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.