Tarlusal kullandıktan kaç gün sonra adet oldunuz ?

Tarlusal ilaç kullanıp kaçıncı günde regl olunur siz kaçıncı gün regl oldunuz ?

Adet gecikmesi bir çok kadın için ortak bir sorundur. Adet gecikmesinin nedeni ; stres, hormonal bozukluklar,rahim kaynaklı problemler, seyahat ve bir takım koşullardan kaynaklanmaktadır. Adeti geciken kadınlar da adet gecikmesi akla ilk gebeliği getirse de yaptıkları gebelik testleri ile gebe olmadıklarını anlamaktadırlar. Bu nokta da adetlerinin sökülmesi için türlü türlü çözümler aramaktadırlar. Biz tek çözümün hekime gitmek olduğunu belirtelim. Çünkü tedavi altta yatan neden bağlı olarak yapılacaktır. Bazen altta yatan ciddi bir sorun saptanmaz ve yapılan muayene sonucu hekim adeti söktürmek için tarlusal hap verir. Tarlusal hap düzenli kullanıldığın da bitimin den 3. gün sonra adeti söktürür. Kadınların çoğu bu hap sayesin de geciken adetlerini gerçekleştirbilirler. Yalnız bu hapın gelişi güzel kullanılmaması gerekir. Mutlaka hekim tavsiyesi olmalıdır. Tarlusal hap kullanımı bittikten sonra 1 hafta için de adet kanaması başlamaz ise ilacı reçete eden doktorunuzla tekrar iletişime geçin.

 

Şimdi bu tarlusal ilacıyla alakalı ( adet düzenleyici adet söktürücü ) çok sayıda yorum ve soru almaktayız değerli hanımla. Bu hususla alakalı sitemize ulaşan Zeynep Severcik, aşağıdaki soruyu şu şekilde yazarak göndermiştir.

” Selamlar hamilemiyimhesaplama.com admini, doktorum bana adet söktürücü verdi kaç zamandır adet vermiyorum. Bu 12 tane hapı kullanmamı söyledi benim zaten adet dönemimde hiç düzenli değildir. Bugün 5. gün ve ben hala adet olmadım. Acaba bu hap etkisini ne zaman gösteriyor kullandınız mı bilgi rica ediyorum “

Normalde bu ilaç kullanıldıktan yani doktorunuzun sizlere verdiği ( artık kaç kutu ise ) kullanıldıktan 10 gün içinde adet olmanız gerekiyor. Adet olma süresinin kişiden kişiye farklılık göstereceğini lütfen ama lütfen unutmayın.  Diğer bu konuyla alakalı bir yorumda şu şekildedir.

” Selamlar banada doktorum bu ilaçtan verdi sabahları ve akşamları olmak üzere bu ilaçtan günde 2 tane aldım ve 6 günde ilaçların tamamını bitirdim. Bekliyorum bekliyorum olmadım baya telaşlandım niye olmadım diye doktorumda bana bitirdikten sonra on gün sürede olursun dedi. Ben zaten 5 gün sonra adet oldum. “

İlacı kullanıp 10 gün -12 gün içinde adet olmanız gerekiyor sevgili hanımlar. Eğer hala adet olamadıysanız ilacı kullandıktan sonra mutlak suretle hormon testlerini yaptırmanız ve durumu doktorunuza danışmanız gerekiyor.

 

Peki sizler bu ilacı ne zamandır kullanıyorsunuz ? Kaç kutu kullanıyorsunuz. İlacı bitirdikten kaç gün sonra ilk adetinizi oldunuz ?

blank

15 thoughts on “Tarlusal kullandıktan kaç gün sonra adet oldunuz ?

 • blank
  Kasım 22, 2014 tarihinde, saat 6:44 pm
  Permalink

  ben en son 23 ekim 2014 te adet gördüm ve şu an hala adet görmedim günüm geçti acaba hamilemiyim

 • blank
  Kasım 19, 2014 tarihinde, saat 9:56 pm
  Permalink

  evde tes yatım tek cizgi çıktı kan testi yaptırdım 5-25 şüpheli pozitif çıktı sağlık ocağında çıktı sonra özele gittim oda alttan baktı küçük birşey gördöm emin değilim dedi. benim dört çocuğum var iki kız iki oğlan ben oğlanlarda canlanana kadar aydan aya adet görüyorum ağzımın tadı bozuldu canım birşeyler istiyor üçünçü adetimde gel bakıyım dedi daha önceki hamileliğimde oğlan çocuğunda adet gördüğümde kızlarda görmüyorum o, yüzden şüpeliyim emin olmak istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

 • blank
  Temmuz 11, 2014 tarihinde, saat 1:22 pm
  Permalink

  Merhaba dış gebeliğin seyri tıpkı normal gebelik gibi olur.Bu yüzden sadece değere bakıp durum değerlendirilmesi yapılamaz.Doktor takibi şart .Muhtemelen bir dahaki kontrolde durumunuz netleşir ..

 • blank
  Temmuz 10, 2014 tarihinde, saat 2:05 pm
  Permalink

  merhabalar.Son adet tarihim 03.06.2014. 04.07.2014 tarihinde yaptırdığım bhcg hormunum 115 çıktı,doktorum dış gebelik olabilir dedi.kese görünmediği için.07.07.2014 bhcg değerim 499,20,09.07.2014 tarihinde bhcg değerim 1547 çıktı.bu artış normal mi?yoksa çok mu fazla.şimdiden teşekkürler.

 • blank
  Haziran 18, 2014 tarihinde, saat 7:28 am
  Permalink

  slm

 • blank
  Mart 9, 2014 tarihinde, saat 7:19 pm
  Permalink

  ne zaman cevaplarsaniz/

 • blank
  Mart 9, 2014 tarihinde, saat 6:32 pm
  Permalink

  selam.ben 1haziran 1990 yilda dogmusum.simdi bilmek istiyorum hangi ayda hamile kalirsam ekrek cocugum olur?

 • blank
  Şubat 25, 2014 tarihinde, saat 12:10 pm
  Permalink

  Fatim teşekkür ederim canım azeri dostlarımızın dillerinden anlıyorum 🙂 sevgiler

 • blank
  Şubat 19, 2014 tarihinde, saat 9:58 am
  Permalink

  hem azerice biliyorum hem rusca

 • blank
  Şubat 19, 2014 tarihinde, saat 9:57 am
  Permalink

  beyzacim buradakilerin yarisi azeri istersen ben de sanin tercamcin oluyumne dersin?:)..zarina diyoki 43 u yasindayim evladim olmadi kistim var cocugum ola bilirmi sizce?..aylinde yazmiski kac yasindayim bence cin yasini ogrenmek istiyo:):)…ramilede yaziyoki dogum tarihim bu hangi ayda hamile kalirsam oglum olur?

 • blank
  Mart 2, 2013 tarihinde, saat 2:09 pm
  Permalink

  Rica ederimde hayatım sorunu anlayamadım 🙂

 • blank
  Mart 2, 2013 tarihinde, saat 11:44 am
  Permalink

  tewekurler onceden

 • blank
  Ocak 4, 2013 tarihinde, saat 2:26 pm
  Permalink

  17.10.1982 dogumluyum.Kac yasindayim lutfen bildirin.

 • blank
  Aralık 11, 2012 tarihinde, saat 11:09 am
  Permalink

  salam,dogum tarixim 28/02/1984 hansi ayda hamile qalsam oglum olar,sagolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.