Tarlusal nasıl kullanılır ne ilacıdır ve ne işe yarar hakkında merak edilenler

hamile kalır mı kadınlar kulübü yorumları ile burada

Tarlusal, var olmayan veya düzensiz menstrüel dönemler veya anormal uterin kanama gibi durumların tedavisinde kullanılır. Tarlusal, endometriyal hiperplazi (uterus kanserine yol açabilecek bir durum) riskini azaltmak için de kullanılır.Kısacası tarlusal bir adet söktürücüdür.

Adet Söktürücü Tarlusal Kullananlar

Kadınlarda adet düzensizliği ortak bir sorundur. Adet düzensizliği gebe kalmak isteyenlerde probleme neden olabilir. Ayrıca bazı kadınlarda adet görmeme yada aşırı kanama görülebilir. Tarlusal bu rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Tarlusal hekim önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Ayrıca hekimin önerdiği şekilde düzenli kullanmakta fayda vardır. Tarlusal kullanımı sonrası düzensiz kanama veya lekelenmeler olabilir. Tarlusal kullanımı sonrası yaşadığınız septomları not alın ve hekiminize bildirin.

 

 

blank

Gebelikte hamilelikte tarlusal kullanılır mı ? Lütfen dikkat 

Sitemize tarlusalla ilgili yoğun soruları yorumları almaktayız. Bu sorulardan biride tarlusalın gebelikten koruyup korumadığı dır. Sevgili hanımlar tarlusal gebelikten korumaz yada var olan bir gebeliği sonlandırmaz. Şayet gebelik düşünmüyorsanız etkili bir korunma yöntemi tercih edin. Şayet gebeyseniz kesinlikle tarlusal kullanmayın bu gebeliğiniz açısından çeşitli komplikasyonlara yol açabilir.

Tarlusal kullandıktan kaç gün sonra adet oldunuz ?

Tarlusal kullananlarda yan etkileri nelerdir ?

Her ilacın yan etkisi olduğu gibi tarlusalda bir takım yan etkilere sahiptir. Tarlusal hapın yan etkiler şunlardır.
Lekelenme, adet döngüsünde değişimler,baş ağrısı,uyku düzeninde değişim, gögüslerde hassasiyet, kilo alma,görme ile ilgili problemler, kaşıntı, cildin sararması,uyuşma. Bu komplikasyonlara sahipseniz mutlaka ilacı reçete eden doktorunuza durumu bildirin.

Tarlusal hap düşük yaparmı ? Bu soruyu sıklıkla alıyoruz ve kesinlikle gebelikte bu ilacın kullanılmamasını öneriyoruz. Gebeliği tarlusal sonlandırmaz ancak gelişimsel ve zihinsel problemlere yol açabilir. Şayet istenmeyen bir gebelik söz konusu ise mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünün. Diyabeti olanlar,sigara ve alkol içenler, tiroid problemi olanlar, böbrek yetmezliğine sahip olanlar, astım ve yüksek tansiyon hastalarıda tarlusal hapı hekim önerisi olmadan kullanmamalıdır.

Tarlusal killananlar kilo aldırır mı ? 

Kişiden kişiye göre değişse de çok fazla kilo alımı ile ilgili yorum geri dönüş ya da ilacın açıklayıcı etiketinde bir bulguya rastlanmamıştır.

Sevgili takipçilerimiz ; Daha önce tarlusal hap kullandınızmı ? Şayet kullandıysanız ne gibi etkileri gördünüz ? Tarlusal hap bittikten sonra ne zaman adet oldunuz ? Konuya dair soru ve deneyimlerinizi bizlerle bu başlık altından paylaşabilr, bir çok kişiye bilgilerinizle ışık olabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyoruz..

blank
blank

2 thoughts on “Tarlusal nasıl kullanılır ne ilacıdır ve ne işe yarar hakkında merak edilenler

 • blank
  Temmuz 23, 2013 tarihinde, saat 6:29 pm
  Permalink

  yazdıklarıma cvp gemiyokiiiiiiiiiiiiiiiii

 • blank
  Mayıs 18, 2013 tarihinde, saat 8:53 am
  Permalink

  🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.