Tek tüple hamile kalınırmı ?

Bu konu tek tüple hamile kalınırmı hakkın da bilgiler vermektedir.

Kadınlarda iki adet yumurtalık bulunmaktadır. Bunlar  sağda ve solda olmaktadır. Bazı nedenler den ötürü  , bu yumurtalıklar dan biri

alınabilir. Tek yumurtalığı olan bu bayanların en çok merak ettiği sorular dan biri , tek yumurtalıkla hamile kalınırmı ?

 

 

Tek yumurtalıkla hamile kalmak mümkünmü,tek yumurtalıkla hamile kalan varmı  ? Merak edilen bu soruların ayrıntılarını yazımızın devamın da bulabilirsiniz. 

Tek tüpü alınan kadınlar da hamile kalabiliyor. Daha önce dış gebelik geçirip tek tüpü alınan bayanlarda  , yaşının genç olması , kaliteli yumurta rezervi  gebe kalmasını sağlayabiliyor. Tıptaki  gelişmeler ile tek tüple hamile kalma şansı yüksek hale gelmiştir diyebiliriz.

Fakat iki tüpü birden alınan kadınlarda ne normal yollardan nede tüp bebek tedavisi ile gebe kalmak mümkün değildir.  İki tüpü birden alınan kadınlar ancak yumurta bağışı  ile gebe kalabilir. Bu uygulama da ülkemiz de  yasaktır.

 

Tek tüpün alınması trafik kazalarında yumurtalığın hasar görmesi , dış gebelik gibi olumsuzluklardan ötürü gerçekleşmektedir. Ender olarak tek tüpü alınan kadınlarda hormonal değişimlerden ötürü menepoz gerçekleşebilir. Fakat genç yaşlar da bu risk yoktur. Sayfamıza sık olarak yöneltilen sorulardan biri her iki tüpüm alın dı hamile kalma olasılığım var mı ? Bu sorunun cevabı maalesef hayır. Normal yolla hamile kalma şansı  yoktur. Yumurta üretimi olmayacağın dan tüp bebek ve aşılama gibi tedaviler de olanaksızdır.. Yukarda belirttiğimiz gibi ancak bu durumda olanlar  yumurta bağışı sayesinde anne olabilmektedir.  Türkiyede yumurta bağışı ile gebelik elde etmek yasal değildir.

 

Tek tüpü alınan kadınlarda , uygun tedavi yöntemi uygulanarak( aşılama , tüp bebek ) gebelik sağlanabilir. Bazı hastalar kendiliğin den de normal yollar dan gebe kalabilir. Sayfamıza sık yöneltilen bir diğer soru ise , tek tüpüm ve kanallarım tıkalı hamile kalırmıyım ?  Diğer yumurtalıkta  bir sorun yok ise tabiki gebe kalmak mümkündür. Ayrıca günümüzde  tıkalı tüpler ve kanallar girişimlerle açılmaktadır.Kadınlarda kısırlık nedenlerin den biridir tüplerdeki problemler. Tubal faktör olarak adlandırılan bu durum  tedavi eilebilmektedir.

 

 

Ayrıca aşılama ve tüp bebek gibi tedavi yöntemleri ile gebelik sağlanabilmektedir. HSG ile her iki tüpün tıkalı görülmesi yanıltabilir. Bu yüzden  laparoskopi ile  hastanın değerlendirilmesi gerekmektedir.  Rahim filminde tıkalı görülen kanallar laparoskopide açık olarak görülebilmektedir. Tek tüple hamile kanlınırmı , adlı konumuzu incelediniz. Tek tüple hamile kalma  ile ilgili sorularınızı bizlere bu başlık altından yönlendirebilir, sorularınıza en kısa sürede yanıt alabilirsiniz..

2016-09-22


Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Hamile kalınabilecek Günler

Hamile kalınabilecek Günler

Hamile kalınabilecek günler, dönemler hesaplaması nasıl yapılıyor ? Nasıl yapılır ? Hamile kalınması için neler yapmak

Hamile Destek Yastığı

Hamile Destek Yastığı

Hamile Yastığı ( Destek İçin ) Hamilelik sürecinde özellikle gebeliğin 6 ve 7. ayından itibaren bana göre

Adetliyken Hamile Kalınabilir mi ?

Adetliyken Hamile Kalınabilir mi ?

Adetliyken hamile kalmak mümkün mü ? Hamile kalınabilir mi ? Selamlar Hanımlar âdet döneminde yaygın bir inanışta

Neden hamile kalamıyorum ki ?

Neden hamile kalamıyorum ki ?

Neden hamile kalınmaz kalamadım değilim ? Bu tür soruları nedense akrabaların yada aile eşrafının yanında söylemekten çekiniyoruz

Hamile Kalma Günleri

Hamile Kalma Günleri

Hangi günler hamile kalınır kalabilirim ve hangi günler hamile kalınmaz ? Hamile kalma günü yada günleri


Yorum Gönder

Etiketler :