Tüp Bebek Tedavim Tuttu mu ?

Tüp Bebek Tuttumu Nasıl Anlarım Tüm Bebekte Beta Hcg Değerleri Kaç Olmalı ? Çocuk sahibi olamayan bir çok çift tüp bebek tedavisine başvuruyor. Tüp bebek tedavisi nin her aşaması hastalar için çok streslidir.Özelliklede embriyo transferi sonrası sonucu bekleme hastalar için tam bir stres zirvesi diyebiliriz.Bu dönemde olabildiğince rahat ve olumsuz düşüncelerden sıyrılmak gerekir. Sayfamıza embriyo transferi sonrası yapılan  hamilelik testleriyle ilgili çok soru geliyor. Özelliklede  HCG değerleri bize ulaştırılarak embriyonun tutup tutmadığı merak konusu oluyor.Biz de bu konu hakkında sizlere bilgiler vermek için küçük bir araştırma yaptık.Tüp bebek tedavisinde embriyomun tutup tutmadığını nasıl anlarım?

 

Tüp bebek tedavisinde embriyonun rahim içerisine transfer edilmesinden 12 gün sonra gebelik testi yapılır. Bazı hastalar aşırı merak ve heyecandan testi erken yapmaktadır ve sonuç moral bozucu olmaktadır. 12 günden önce uygulanan testlerde çıkan sonuç güvenilir ve net bilgi vermeyeceği için erken test yapmanın bir faydası yoktur.Tüp bebeğin tutmaması halinde HCG  sıfır veya sıfıra çok yakın (0.1 – 0.001 gibi) olur. Hamilelik varlığında değer genellikle 10’un üzerinde hatta 50, 100 veya daha yüksek değerlerdedir.

TÜP BEBEK BHCG DEĞERLERİ
TÜP BEBEK BHCG DEĞERLERİ

Tüp bebek tedavisi gören hastaların bir diğer merak ettiği soru idrar testimi hcg testimi yaptırsam doğru sonuç alırım? HCG hormonu değeri hamilelik varlığı hakkında en net bilgiyi verir.Bu yüzden tavsiyemiz kanda gebelik testidir. Test sonucunu asla kendi kendinize yorumlamaya çalışıp moralinizi bozmayın. Durumunuzu mutlaka doktorunuza bildirin. Dileyen herkesin anne olması dileğimizle..

Lütfen sonucunu yaptırdığınız Beta Hcg değerlerini buraya yazın ve aşılamanın yani tüm bebeğin kaçıncı gününde test yaptırdığınızı bizlere bildirin buna bakarak sizlere hamile olup olmadığınız ile ilgili yorumlarımızı atalım ve sizleri bilgilendirelim. Ama unutmayın hanımlar, en iyi sonucu sizler doktora göstererek alırsınız bilginiz olsun. Allah, Dileyen herkese Bu Ramazan’ın yüzü suyu hörmetine istediğini versin inşallah. Amin.

blank

2 thoughts on “Tüp Bebek Tedavim Tuttu mu ?

 • blank
  Temmuz 19, 2020 tarihinde, saat 8:52 pm
  Permalink

  Sevgili liya, sorunu yanıtlamıştık. İlk sonuçların için umutlanabilirsin diyebiliriz. Tabiki hamilelik hormonu var tüp bebek tedavisinden dolayı sana ne zaman gelmen gerektiği hususunu yazdılar ?

 • blank
  Temmuz 17, 2020 tarihinde, saat 7:59 pm
  Permalink

  Tüp bebek tedavisinde bugün 9.günüm hcg değerim 10.7cikti bn 2 gün erken gittim normal günün 19.da doktor hamilelik hormonu var ama 19 da tan belli olur dedi siz tecrübelere dayanarak sizce varmıdır gebelik şansım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.