Üstüne görme belirtileri ne zaman başlar ve kaç gün sürer?

Üstüne görme kanaması belirtileri nedir ne zaman başlar ? Kadınlar Kulübü Hamilemiyim Sitesinde ayrıntılar ile sizlerle… Daha önce gebeliğin nasıl oluştuğunu bir çok makalemizde anlatmıştık. Gebelik kategorimizi inceleyerek konu hakkın da detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Gebelikte yerleşme kanaması bir çok kadın için merak edilen bir detay . Yerleşme kanaması nasıl oluyor,yerleşme kanaması kaç gün sürüyor. Bununla ilgili sayısız soru ve yorum almaktayız.

Yerleşme kanaması embriyonun rahime yerleşmesi ile oluşan bir kanamadır. Aslında kanama demek doğru değil çünkü küçük çaplı bir lekelenmedir. Öyle bildiğiniz gibi adet gibi yoğun olmaz. Küçük kramplar eşliğinde bir kaç damla oluşan lekelenmedir. Bu leklenme adete bir kaç gün kala yada adet gecikmesinden hemen sonra olabilir. Çok uzun sürmez . 1-2 gün lekelenme olabilir.

 

Üstüne görme , Yerleşme kanaması gebeliğin ilk bulgularından dır. Ardından adet gecikmesi olmaktadır. Kadınların çoğu yerleşme kanamasını adet kanaması ile karıştırmaktadır. Zaten internette bu konu ile ilgili şehir efsanesine dönmüş yığınla bilgi kirliliği var. Her okuduğunuza itibar etmeyin deriz. Ayrıca görmüş olduğunuz lekelenme yerleşme kanaması ile ilgilide olmayabilir. Kistiniz miyomunuz rahimde yara yada hormon bozukluğunuz varsa lekelenme yaşamanız muhtemeldir.

Gördüğünüz lekelenmenin yerleşme kanaması olup olmadığını anlamanız biraz zor olabilir. Ancak gebelik testi yaparak bu duruma netlik kanazandırabilirsiniz. Adet olmanıza 2-3 gün kala lekelenmeniz olduysa (bu lekelenme kahverengi,çamurumsu yada pembe olabilir ) lekelenme 1 çay kaşığından daha az gerçekleşti ise , kasıklarınızda tatlı batmalar kramplar oluyorsa bu yerleşme kanaması olabilir. Yada adetiniz gecikti ve bir kaç damla lekelenmeniz oldu ve durdu sizlerin tabiri ile tam bir kanama gerçekleşmedi. Bu durumda akla üstüne görme yerleşme kanamasını getirmektedir. Şimdi yapmanız gereken tek şey gebe olup olmadığınızı öğrenmektir. Lekelenmeyi gördüğünüz an hemen gebelik testi yapın. İster eczaneden test alın isterseniz hastanede test yapın. Bizim önerimiz hastanede test yapmanız. Çıkan değer durumunuz hakkın da en doğru bilgi verecektir.

Sevgili okurlarımız yerleşme kanaması ile ilgili merak ettiğiniz sorularınız varsa bizlerle bu başlık altın dan sorularınızı önerilerinizi yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Ayrıca yerleşme kanaması ile ilgili daha detaylı bilgi edinmeniz için aşağıda yer alan linkimizi de incelemenizi öneriyoruz.

İmplantasyon kanaması her gebelikte olurmu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.