Ütü alırken nelere dikkat etmek gerekir ?

Bu konu Ütü alırken nelere dikkat etmek gerekir hakkın da bilgiler vermektedir.

Kadının giyotinidir ütü yapmak . Hele bir de ütü verimli değilse , çekilmez bir hal alabilir. Bayanların   çoğu

ütü yapmayı sevmez. Bu eylemi erteler de erteler. Sonra yaparım düşüncesi  ile dağ gibi yığılmış , çamaşarılar la bakışırsınız. Oysa ütü yapmayı kolaylaştırıp , keyifli bir hale getirebilirsiniz . Nasıl mı ? Tabiki doğru ütü seçimi yaparak. Ütü masasını da unutmamak gerekir..

 


Başarılı ütü yapmanın da püf noktaları var . Öncelikle ütünüzü iyi seçmeniz lazım. Ütü seçimin de , dikkat etmeniz gereken   en önemli kriter ,  buhar gücü . Buhar gücü iyi olan ütü ile hem zaman dan tasarruf edicek , hemde ütü yapmaktan keyif alıcaksınız. Ütü tanıtımların da her ne kadar , kaymaz taban vurgusu yapılsa da  , emin olun bunun çokta bir önemi yok. Yukar da belirttiğimiz gibi , iyi  buhar vermesi önemli . Buhar gücü yüksek olan ütüler le , kırışıklıkları  kolayca açabilirsiniz.

 

Ütü alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer kriter , kalabalık bir Aile iseniz kazanlı ütülerden tercih edebilirsiniz.  Şayet kazanlı ütü tercihin de bulunucaksanız ,   buhar gücünün watt  enerji tüketimine mutlaka bakmalısınız.  Kırışık açmak için 2 bin 400 W lık ütü kafi gelicektir.  Kalabalık  bir Aileye sahip değilseniz , normal ütü tercihi doğru olucaktır. Normal ütü de ki enerji de 1600 civarın da olmalıdır.  Ütünün kıyafetler üzerin de rahat hareket etmesi , kolu fazla yormaması için,  seramik tabanlı olanları tercih edin. Seramik tabanlar da paslanma olmaz , böylece pas lekesi gibi ,  ütü kazaları ile karşılaşmazsınız.

Ev kazaların da , sık karşılaşılan durumlar dan biri de ütüyü fişte unutarak  yangına davetiye çıkarmak. Bu yüzden kendi kendine kapanan otomatik sensörlü  ütüler tercih edin . Peki önerebileceğiniz bir ütü markası varmı diye sorarsanız , burda size  bir liste veremiycem. Kullanmadığım bir ürünü  övmek ,   aldatıcı olur. Kullandığım , memnun olduğum  ütü markası Tefal.  Tam 5 yıldır kullanıyorum ve iyi randıman alıyorum. Bu süre için de bu ütü ile ilgili hiç bir sorunla karşılaşmadım. Ütü tercihinizi Tefal den yana , gönül rahatlılığıyla yapabilirsiniz.

2016-08-17


Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik Belirtileri En erken ne zaman belli olur ?

Hamilelik belirtileri ne zaman belli olur ? Hamile olduğumuzu ne zaman anlarız ? Gebelik ne zaman başlar

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır

Hamilelikte Yerleşme kanaması nasıl anlaşılır Kızlar implantasyon kanaması nasıl oluyor ? Tam olarak belirtileri nelerdir bu yazımızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile kalmak istiyorum hamile olmak istiyorum diyen sevgili hanımlar. Hiç bir problem olmadığı halde neden hamile

Bebek Nasıl Bakılır ?

Bebek Nasıl Bakılır ?

Yeni anne olmuş yada anne adaylarının bilmesi gereken bir konu olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bebek

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal


Yorum Gönder

Etiketler :