Vücut çatlaklarına ne iyi gelir?

Kadınların en büyük kabuslarından biride vücutta oluşan çatlaklar.Kilo alıp verme,gebelik gibi durumların sonucu olarak ortaya çıkan çatlaklar

için bir çok kozmetik ürün bulunsada maalesef %100 sonuç vermiyor.İnternette gördüğünüz tariflerin hemen hemen bir çoğuda işe yaramıyor.

 

Biz  vücut çatlakları için küçük bir araştırma yaptık ve kesin sonuç elde edilmese bile vereceğimiz tariflerle çatlak oluşumunuzu en aza indirebilirsiniz.Vücut çatlaklarına iyi gelen bakım önerilerinin tüm detayları yazımızda.

 

Vücut çatlaklarına  ne iyi gelir?

 

Estetik kaygılara yol açan vücut çatlakları,ani kilo alıp verme,gebelik ve genetik faktörler gibi nedenlerin sonucudur.Tıbbi bir sorun yaratmasada bayanlar için estetik açıdan moral bozucudur.Cilt yüzeyinde soluk renkli,ince pembe yada beyaz çizgiler genelde karın,kalça,kol,bacak,gögüs gibi bölgelerde görülür.

Cilt çatlaklarını tamamen yok etmek mümkün değildir.İnternetteki kozmetik tuzaklarna sakın ola düşmeyin.Vereceğimiz bir kaç tarif ve egzersizle sadece görünümünde  az belirgin olmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Öncelikle banyo sonrası mutlaka cildinizi bebek yağıyla nemlendirin.Bebek yağındaki E vitamini cildinizin esnekliğini artırarak besleyecektir.Ciltteki doku yırtılmalarını en aza indirecektir.Bir diğer önerim hint yağı.Bir çok cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan hint yağı  cilt çatlaklarını onarıyor.Cilt çatlağınızın olduğu bölgeye 10 dakikalık bir masajla hint yağını uygulayın.Her gün düzenli yapmayı ihmal etmeyin.

Zeytin yağı binbir derde deva zeytin yağı cilt çatlaklarını onarıyor ve cildin tüm pürüzlerini gideriyor.Ilık zeytin yağını çatlağın olduğu bölgeye uygulayın vücudunuzun yağı emmesi için yarım saat bekletin.Bunların yanında ;Cildinizin esnekliğini artırmak için düzenli egzersiz yapın.

2015-09-01


Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik İçin Uygun Günler

Hamilelik için uygun dönemler, uygun zamanlar ve uygun günler hangileridir ? Hamile kalınması için bilmeniz gerekenleri tek

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet Gecikmesi Nedenleri

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinde hamilelik, adet gecikmesinin nedenleri sebepleri ve ne kadar normal

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama Dönemi Tesbiti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yumurtlama dönemi belirtileri Ovulasyon günü her kadına göre değişir. Bunu anlamak için bazal temperatür denen bir

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3-4 Aylık Bebek Menüsü

3 - 4 aylık olan bebeğe neler verilmeli ? Bebek menüsü örneği ve bilinmesi gerekenleri sizlere

Beta HCG testi örneği

Beta HCG testi örneği

Beta hcg testi örneği - Beta hcg testinden hamile olduğumuzu nasıl anlarız ? Kanda gebelik haftası

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamama Sorunları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hamile Kalamıyorum neden ? Ne Yapmalıyım ? Hamile kalamamanın birbirinden çok nedeni var kızlar. Yumurtlama döneminizi kaçırmanız,


Yorum Gönder

Etiketler :