Yazma oyası modelleri ve yapılışı

Yazma oyası modelleri ve yapılışı konusunu incelemektesiniz. Başını örtme durumu özellikle İslam ülkelerinde olmazsa olmazlardandır. Tüm dünyaya baktığımızda medeniyet olarak en ileri gitmiş olan üklelerin bile kadınlarının cenazelerde özellikle başlarını kapattıklarını görebilirsiniz. Ülkemizde kapanan kadınların yanı sıra aksesuar olarak fular şeklinde yazmayı kot pantolonun cebine koyanlar da var başını örtmek için kullananlar da… Ülkemizin özellikle iç anadolu bölgesinde ( büyük şehirlerde pek kullananlar kalmadı artık ) doğu anadolu bölgesinde yaşayan kadınlarımızın çok büyük bir bölümünün kullandığını ve baş örtüsünü taktığını biliyoruz. Sizler için artık her ne şekilde kullanacaksanız yazma oyası modellerini vermek istedim hanımlar. Özellikle genç kızlarımızın çeyizlerini bazen gördüğümde içlerinde gerçekten yazmaların o işlenmiş harika oya modellerini görüyorum gıpta ile bakıyorum. Çok hoşuma gidiyor. Keşke yapmayı bilseydim 🙂

Tesettürlü hanımlar için her biri diğerinden güzel örnekli yazma oyası modelleri hamilemiyim.org sayfamızda. Yazma oyaları çeyiz hazırlığı yapan gelin adaylarımız için de idealdir. Kapalı hanımlara verilecek en güzel hediyedir. El emeği göz nuru çok şık yazma modellerini sizlerin beğenisine sunuyoruz  Biz yazma oyası modelleri hakkında resim galerisi oluşturduk. Yazma oyası modelleri resim galerimizi ziyaret ederek fikir edinebilir,ister kendinize ister sevdiklerinize harika yazmalar işleyebilirsiniz. Çok şık ve zarif yazma oyası modellerini sizlerin maharetli ellerine sunuyoruz.

kadın yazma oyası örneği

Örneğin bayıldığım mürdüm renginde yapılmış ve sarı pembe ve yeşil renklerle işlenmiş bu yazma oyası modeline bayıldım diyebilirim. Oldum olası mürdüm rengine bayılıyorum kızlar. Burda insanlar artık dekorasyonlarında kulanıyorlar.

sıralı tığ işi yazma oyası yapılışı

Sıralı tı ile yapılmış pembe renkte şu yazma oyasını lütfen inceler misiniz ne kadar da güzel duruyor yapanların ellerine sağlık. Bu arada görsellerden beğendiklerimi google üzerinden alıyorum. Beğendiğim modelleri atıyorum sizlere kızlar.

işlemeli yazma oyası modelleri

Özellikle anadolunun renklerini barındıran şu işlemeli yazmaya ne dersiniz. İnanılmaz işlenmiş. El işi olarak yapmayı dediğim gibi keşke becerebilsem. Daha değişik modelleri de sizlere sunarak üzerlerinde bir şeyler yapmak, yazmak isterdim ama bilgim malesef bu kadar en güzeli harika yazma oyası örnekleri olduğunu düşündüğüm görselleri ben resim olarak aşağıya ekleyeyim sizler de keyfini çıkartın olur mu ?

Kulak-copu-motifli-yeni-yazma-oyasi-modeli

köprülü motifli incili tığ oyası modeli

iri-motifli-tig-oyasi

iğne oyası modelleri çeyizlik modeller

genis-motifli-cicek-oyasi

Çiçekli yazma örneği çok güzell

cift-yaprakli-cicek-motifli-yazma-oyasi-yapilisi

beyaz yazma oyası modelleri çiçekli

 

blank
blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.