Çatlatma iğnesi gebelik testini etkiler mi ?

ÇATLATMA İĞNESİ GEBELİK TESTİNİ ETKİLER Mİ hamile kalanlar nası anlar Hamilemiyim Kadınlar Kulübünde sizlerle

Günümüzün  en büyük sorunlarından biridir ksırlık.Bir çok çift çeşitli nedenlerden ötürü çocuk sahibi olamıyor. Tıptaki gelişmeler yüz güldürücü  ve nerdeyse her türlü kısırlık nedenine çözüm var diyebiliriz..Bayanlarda en sık rastlanan kısırlık nedenlerinden biride yumurta tembelliği ve yetmezliğidir.Yumurtlamadaki düzensizlik gebeliği engellediği gibide tedaviside mümkündür.

Çatlama iğnesinden sonraki gebelik belirtileri

ÇATLATMA İĞNESİ SONRASI GEBELİK TESTİ İDRAR TESTİNDE DİKKAT EDİN 

Yumurtlamasında sorun olan hastaya ilk tedavi aşaması olarak klomen ve ardından yumurta çatlatıcı iğne uygulanır.Yumurta çatlatıcı iğne ler aşılama tedavisinde de kullanılan işlemlerden biridir.Bu tedaviden geçen bayanlar tarafından sayfamıza en sık yöneltilen soruların başında  çatlatma iğnesi yaptım mensime 3 gün var testte yaptım sonuç pozitif hamilemiyim ? Bizde bu sorunun üzerinde durarak yumurta çatlama iğnesi hakkında araştırma yaptık ve uzamanlardan derlediğimiz yanıtlarla bu konuya açıklık getirdik.Yumurta çatlatma iğnesi hakkındaki tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz..

Klomifen sitrat nasıl kullanılır ?

Yumurta çatlatma iğnesi daha önce yumurtlamayı sağlayan,büyüten  illaçların  ardından yumurtayı çatlatmak için kullanılan bir ilaçtır.Yumurta çatlatma iğneleri tek doz uygulanır.Yumurta çatlatma tedavisinde  ovitrelle, pregnyl ve profasi iğneleri kullanılır.Bunlar hormon bazlı ilaçlardır.Hastanın çatlatma iğnesini tam olarak kendisine söylenen zamanda yapması  gerekmektedir.Yumurtalar 17-20 mm büyüklüğe ulaştığında, yumurta çatlatma iğnesi uygulanır..Genellikle cilt altına veya kas içerisine enjeksiyon  yapılır.Her iğnenin yapılış şekli prospektüste yazıyor lakin doktorunuzun önerdiği şekilde iğneyi uygulayın.Yumurta  çatlatma iğnesinin en büyük yan etkisi ohss dur.Belirtileri ishal,bulantı,karın ağrısı dır.Bu belirtileri mutlaka hekiminize bildirin.

Aşılama sonrası gebelik belirtileri ne zaman yapılır ?

ÇATLATMA İĞNESİNDE HAMİLELİK ŞANSI YÜZDE 15 TİR

Yumurta çatlatma iğnesi vurulan hastalarda gebelik şansı %15 tir.Ve bu aran yaşınız,ksırılık nedenlerine görede  farklılık gösterir.Yumurta çatlatma iğnesinin tedavisi normalde 3-6 aydır.Yumurta çatlatma ilacının yapıldığı gün ilişki önerilmez ve bir gün arayla  ilişki önerilir.Unutulmamalıdır ki yumurta çatlasada çatlamada  gebelik oluşmayabilir.Şayet gebelik söz konusu değil ise iğne uygulandıktan iki hafta sonra mens başlar.

Acaba Hamilemiyim Nasıl Anlarım ?

Yumurta çatlatma iğnesi sonrası gebelik testinin en uygun yapılacağı dönem  iğne yapılmasından sonraki 14. gündür.Evde yaptığınız testler ilaç kaynaklı olarak pozitif olabilir bu yüzden erken test yapmanızın sizi yanıltacağını unutmayın ve önerilen tarihte test yapın.Kullanılan hormon ilaçlarının hepsi adet gecikmesine ,testlerin pozitif çıkmasına neden olabilir.Şüpheli durumda mutlak suretle hekiminizle irtibata geçin.Yumurta çatlatma iğnesi hakında bizlere bu başlık altından sorular sorabilir,en kısa zamanda sorularınıza yanıtlar alabilirsiniz..

Yumurtlamayı arttıran yiyecekler bitkileri biliyor musunuz ?

2 thoughts on “Çatlatma iğnesi gebelik testini etkiler mi ?

  • blank
    Eylül 30, 2020 tarihinde, saat 7:14 pm
    Permalink

    Ben çatlatma inesinden 8gün sonra test yaptım pozitif çıktı ama inanmadık sonra hastaneye gidip kan tahlili verdim sonuç 6.45 gebelik olduğunu gösteriyor sizce kan tahlilini etkiler mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.