Adet düzensizliği hamile kalmaya engel mi hamileliği etkiler mi ?

Adet düzensizliği hamile kalmaya engel mi hamileliği etkiler mi adeti düzensiz olanlar hamile kalır mı kadınlar kulübü hamilemiyim adresinde buluşuyor.

Hamile kalmak isteyen,adet düzensizliği yaşayan bir çok bayan tarafından sayfamıza düzensiz adetin gebeliğe engel teşkil edip etmediği yönünde sorular gelmekte.. Adet düzensizliği de hormonal bozukluğunun bir sebebi olduğu için ne adet düzensizliği olan kadınlar hamile kalıp kalamayacaklar konusunda endişe içindeler.  Adet düzensizliğinin hamile kalmayı engellemesi veya kısırlık (inffertilite) durumuna neden olması hastalar tarafından merak edilen bir konudur. Adet (regl, mens) düzensizliği hamile kalmayı her zaman etkilemez ancak bazı durumlarda engelleyebilir veya geciktirebilir, bu adet düzensizliğinin sebebine göre değişir..

Doğurganlık döneminde de adet gecikmelerine sık rastlanır. Aktif Cinsel yaşamı olan ve etkin bir korunma yöntemi kullanmayan kadında görülen adet gecikmelerinin en muhtemel nedeni gebeliktir..Düzenli adet gören bir kadında beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan gecikmenin nedeni ise stres, mevsimsel değişiklikler, mekan değişiklikleri olabilir.Adet düzensizliği tedavi edildiği zaman hamilelik ihtimali artacaktır. Bu nedenle hormonal bozukluk gibi şikayetleriniz varsa bu bozukluk neden kaynaklanıyor diye araştırmalı ve hormonal bozukluğa bağlı sorunların ortadan kalkması için tedavi olunmalıdır.

Adet düzensizliği hamile kalmaya engel mi

Her adet düzensizliğinde hamile kalmanın engellenmesi veya gecikmesi beklenmez. Sizlerin net olarak hamile kalabilmesinin yegane anahtarı yumurta rezervlerinizin kontrolüdür unutmayın. Yumurtlama tarihini bilmeyen kadınlarımız şaş kaza çok nadiren hamile kalabiliyorlar. Oysa yumurtlama gününü bilenler daha nokta atışı yapabiliyorlar. YUMURTLAMA TARİHİM NE başlıklı yazımızdan dilerseniz yumurtladığınız günleri hesaplayabilir. Ya da eczanelerden satılar ovülasyon testi satın alarak ta bunu kendiniz bulabilirsiniz. Buradaki üyemizin yaptığı gibi sizler de yaptığınız sonuçları bizlere gönderebilir ve yumurtlama gününüze dair net dönüşler alabilirsiniz.

Adet düzensizliği ve hamile kalabilme süresi herzaman birebir ilgili durumlar değildir. Adet düzensizliğinde gebe kalınmaz diye bir durum yoktur; fakat gebelik biraz zorlaşır. Aynı gebe kalınsa bile hormonal bozukluktan kaynaklı şikayetler uzun süre devam etmeyecektir. Adeti düzensiz bir kadın iseniz arkadaşlarım sizler için oluşturduğum bilmeniz ve yapmanız gerekenleri anlattığım aşağıdaki konumu lütfen inceleyin.

Adet düzensizliği ve yumurtlama günü hesaplama

Yine sizlerin adet olamama nedenleri ile ilgili doktorların nerede ise tamamının yazdığı TARLUSAL KULLANANLAR başlıklı yazımızda da kullanıcılarımıza bilgiler sunarak dönüş aldığımız konumuzu öneriyoruz. Lütfen kendi başınıza ilaç kullanımından olabildiğince uzak durunuz kendi başınıza ilaç kullanmayınız bunu önemle hatırlatıyorum kızlar.

Adet düzensizliği ve adet olamama hakkında bilinmesi gerekenler

Önemli not: Adet gecikmesi olan cinsel aktif bir kadında öncelikle gebelik düşünülmeli, gebelik ve gebeliğe ait komplikasyonlar ekarte edilmelidir. Sağlıklı günler dileriz.  Yine merak edilen ve bizlere yöneltilen bir soru var ona da değinmeden geçemeyeceğim. Aşağıdan eğer ilginizi çekiyor ise okuyabilirsiniz.

YUMURTLAMA GÜNÜ DIŞINDA HAMİLELİK OLUR MU ?

blank
blank

237 thoughts on “Adet düzensizliği hamile kalmaya engel mi hamileliği etkiler mi ?

 • blank
  Şubat 17, 2017 tarihinde, saat 7:24 am
  Permalink

  Değerin düşmesi gebeliğin sağlıksız ve sonlandığını gösteriyor hekim kontrolünde olunuz.

 • blank
  Şubat 16, 2017 tarihinde, saat 4:47 pm
  Permalink

  3 yıllık evliyim 2 düşük yaptım son regl 10 ocak salı günü kanda hcg 73.72 2 gün sonra hcg 41 çıktı progesteron değerim 7.7 gebelik devam ediyor mü lütfen cevap yazarmisnız

 • blank
  Ocak 17, 2017 tarihinde, saat 5:46 pm
  Permalink

  Merhaba  Tekrar tekrar kan testi yapılmasının nedni gebeliğinizin seyri için. Gebeliğiniz sağlıksız ilerlerse  boş gebelik dış gebelik hekim müdahelesi gerekicek. Şayet gebeyseniz ve düşük yapma gibi bir durum söz konusu olursa tedavi edilirsiniz. Kaldıki henüz % 100 hamile olduğunuz belli değil olmayan bebek sizi zehirlemez. + Olumsuz bir durum söz konusu olursa hekimler ne yapacağını bilir 

 • blank
  Ocak 17, 2017 tarihinde, saat 3:57 pm
  Permalink

  Merhabalar 13.01.2016 tarihinde doktora gittim kan testi istedi beta hcg 567,1 çıktı asıstanı pazartesi günü gelin gebelik görünüyor doktor ilaç yazsın dedi. 16.01.2016 da tekrar gittim doktor sağlıklı mı değil mi bunu bilmek için tekrardan kan testi istedi yaptırdım fakat onda da 497.3 çıktı. Cuma günü tekrardan kontrolum var aranızda başına böyle bi durum gelen var mı bundan sonra kı sonuç ne olacak Bi bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum……

  “”Hocam peki gebelik devam etse bile bebek sağlığı açısından nasıl olur ben o kısmı pek anlayamadım yada ne biliyim aslında şunu demek istedim bu şekilde devam ederse doktorun izleyeceği sonuç ne olacak kurtaj yok dedi onun dısında bebek içerde olduğu zaman beni zehirleme gibi bi durum söz konusu olmaz mı bilgilerinizi rica ediyorum teşekkürler”””

 • blank
  Ocak 17, 2017 tarihinde, saat 12:52 pm
  Permalink

  Hcg tetsinin yanılma payı yoktur testin laboratuvar dan ötürü sonuçta değişim olabilir

 • blank
  Ocak 17, 2017 tarihinde, saat 12:51 pm
  Permalink

  Merhaba henüz durumunuz hakkında net bir şey söylemek için erken . Umudunuzu yitirmeyin değeri böyle olup gebeliği devam edenler tabiki var.

 • blank
  Ocak 17, 2017 tarihinde, saat 12:42 pm
  Permalink

  Merhabalar 13.01.2016 tarihinde doktora gittim kan testi istedi beta hcg 567,1 çıktı asıstanı pazartesi günü gelin gebelik görünüyor doktor ilaç yazsın dedi. 16.01.2016 da tekrar gittim doktor sağlıklı mı değil mi bunu bilmek için tekrardan kan testi istedi yaptırdım fakat onda da 497.3 çıktı. Cuma günü tekrardan kontrolum var aranızda başına böyle bi durum gelen var mı bundan sonra kı sonuç ne olacak Bi bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum

 • blank
  Ocak 17, 2017 tarihinde, saat 12:31 pm
  Permalink

  Meraba cuma günü mide bulantisi sikayetiyle hastaneye gittim bhcg aldilar 10.33 cikti 2 gun sonra baska bi hastanede bhcg yaptirdim oda 9.9 cikti doktor labaratuar degisikliginden olabilir iki gun sonra yine gel dedi sizce düşük normalmi.

 • blank
  Ocak 15, 2017 tarihinde, saat 1:57 pm
  Permalink

  Merhaba değer sağlıksız gebeliği gösteriyor hekim kontrolünde olun.

 • blank
  Ocak 15, 2017 tarihinde, saat 12:15 pm
  Permalink

  Merhaba cuma akşamı test yaptrdik beta 45.03 çıktı iki gün sonra pazar günü sabah biraz kan geldi tekrar test yaptrdik 17 .37 oldu ne demek bu sizce.yarin randevu aldım gtcem doktora ama şuan icim rahat degil

 • blank
  Ocak 3, 2017 tarihinde, saat 7:10 am
  Permalink

  Merhaba biizmde durumunuzu değerlendirmemiz zor ilerleyen günlerde gebeliğinizin seyri hakkında net sonuca hekim kontrolü ile öğrenebilirsiniz.

 • blank
  Ocak 2, 2017 tarihinde, saat 8:48 pm
  Permalink

  Merhabalar ben ilk kan testinde degerim 51.41 di 1 hafta sonra 229.88’e yükseldi doktor 2 gün sonra tekrar yapalım dedi bu sefer 208.22 az oranla düşüşe geçti ve 2 gün sonra yani bugün yaptığım kan tahlil sonucun 152.65 nasıl degerlendiriyosunuz doktor neden az oranla düşüşe geçtiğini ve tam olarak açıklama yapmıyor yardımcı olursanız çok minnettar kalirim:(;(

 • blank
  Aralık 29, 2016 tarihinde, saat 11:34 am
  Permalink

  Değer biraz düşmüş düşmeye devam ederse gebeliğin olmadığını gösterir. Değer artmaya başlarsa gebeliğin sağlandığı belirlenir. Bu durumda kendinize stres yapmayın. Hekim kontrollerinizi aksatmayın

 • blank
  Aralık 29, 2016 tarihinde, saat 11:31 am
  Permalink

  Transfer sonrası 12 gün yani 26 Aralık ta kanda gebelik testi yapıldı değer 8.89 çıktı ve doktorum 3 gün sonra yani bugün 29 Aralık ta tekrar yapıldı sonuç 7.16 çıktı.. bu durum neyi teşkil ediyor çok merak ediyorum çok sitresliyim doktoruma ulaşamadım daha.. ne olur bana bir yanıt verirmisiniz..

 • blank
  Aralık 14, 2016 tarihinde, saat 10:01 am
  Permalink

  Merhaba değer şüpheli  3 gün sonra testi tekrar yapın ..

 • blank
  Aralık 14, 2016 tarihinde, saat 9:17 am
  Permalink

  Merhaba değer gebelik lehine değil gecikmeniz için  doktora görünün..

   

 • blank
  Aralık 13, 2016 tarihinde, saat 8:27 pm
  Permalink

  Merhaba adetim 5 gün gecikti bugün kan tahlili verdim beta hcg 0.234 hamilemiyim sizce ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.