Bebeğin kalp atışı duyulmadı nedeni nedir ?

Bu konu bebeğin kalp atışı duyulmadı nedeni nedir hakkın da bilgiler vermektedir.

Gebelik kadınlar  için anlamlı , özel zamanlar dan biridir. Başlangıcın dan itibaren anne adayı  9 ay boyunca farklı belirtiler

yaşar. Her  belirti anne adayını mutlu ettiği gibi kaygılandırabilmekdir. Makalemizde gebelik süresince annede olan değişimler ve bebeğin gelişimi, bebeğin kalp atışı  ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

 

 

Gebeliğin ilk belirtilerin den biri beklenen menste gecikme olmasıdır. Yapılan gebelik testi ile  gebelik teşhis edilir. Gebelik testi  idrardan (plano ) ve kandan (hcg ) ile bakılır. Plano testler kesin sonuç vermeyebilir .Testin bozuk olmasını örnek gösterebiliriz.HCG testinin yanılma payı yoktur. %100 sonuç verir. HCG testi ile dış gebelik, boş gebelik teşhis edilir. Bu sağlıksız gebeliklerin teşhisi , belli aralıklarla HCG testinin yapılması ve usg incelemesi ila netlik kazanır. 

Gebelik teşhisi netleşen anne adayı , yapılan HCG ile değerleri kendi kendine yorumlamaya başlar . Değerim normal artıyormu  diye internetten araştırmaya koyulur. Bizim anne adaylarına tavsiyemiz , gebelik netleştikten sonra hekim kontrollerin de olmaları ve en sağlıklı bilgiyi hekimlerin den almalarıdır. Zira tek başına değer gebelik süreci hakkın da bilgi vermez hekim kontrolü şart.

Gebelik  dönemin de özellikle ilk defa annelik  heyecanı yaşıyan bayanların en çok merak ettiği konular dan biri bebeğin kalp atışının ne zaman duyulacağı. Anne adayları bebeğin  kalp atışı için stres yapıp paniklemektedirler. Gebeliğin ilk dönemlerin de yaşanan stres gerek anne gerekse bebek üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır. Bu durum gebeliği riske sokabilir. 

Gebelik te bebeğin kalp atışı hemen duyulmaz. Gebeliğin 5-6. haftaların da anne adayı bebeğin kalp atışını  duyabilir. Bir çok gebelikte anne adayları kalp atışını 6. haftalar da duymaktadır. Gebelikte bebeğin kalp atışlerı en rahat  10-12. haftalarda dinlenebilmektedir.  Bebeğin kalp atışları  gebelik süresince düzenli olarak izlenmelidir.  Bir çok anne adayı bebeğin kalp atışı duyulmadı transvajinal ultrason ile bebeğin kalp atışı duyulur mu diye soruyor. Riskli gebelikler de transvajinal ultrason gereklidir.

Gebeliğin 6. haftasın da bebeğin kalp atışı duyulmuyorsa  bebeğin ölü olması muhtemeldir. Özel usg teknikleri ile teşhis edilebilir. Bebeğin ölü olması durumun da kürtaj ile bebek alınır.
Özetle ; Gebeliği 5-6. haftası bebeğin kalp atışları duyulur. Bebeğin hareketleri 7. haftadan itibaren başlar. Ayrıca bebeğin kesesi de 5-6. haftalar da görülür. Bebeğin kalp atışı duyulmadığı taktirde hemen paniklemeyin. Geç döllenme gibi durumlarda bebeğin kalp atışları geç izlenebilmektedir. Bebeğin kalp atışları ile ilgili sorularınızı bize bu başlık altından yönlendirebilir, en kısa sürede sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

2016-09-05


Beta hcg kaç olunca bebeğin kesesi görülür?

Beta hcg kaç olunca bebeğin kesesi görülür?

İlkkez annelik deneyimini yaşayan gebelerimizin sayfamıza yönelttiği sık sorulardan biri hcg kaç olursa keseyi görücem ,doktora

Anne karnın da bebeğin kalbinin durması

Anne karnın da bebeğin kalbinin durması

Bu konu Anne karnın da bebeğin kalbinin durması hakkın da bilgiler vermektedir.

Anne karnın da bebeğin hareketleri ne zaman başlar ?

Anne karnın da bebeğin hareketleri ne zaman başlar ?

Bu konu Anne karnın da bebeğin hareketleri ne zaman başlar hakkında bilgiler vermektedir.

Anne karnın da bebeğin hareketleri ne zaman hissedilir ?

Anne karnın da bebeğin hareketleri ne zaman hissedilir ?

Bu konu , Anne karnın da bebeğin hareketleri ne zaman hissedilir hakkın da bilgiler vermektedir.

Ombre saç nedir?

Ombre saç nedir?

Bu konu ombre saç nedir hakkın da bilgiler vermektedir.

Postmatüre nedir ?

Postmatüre nedir ?

Bu konu Postmatüre nedir hakkın da bilgiler vermektedir.


Yorum Gönder

 1. Kübra diyor ki:(03 Ocak 2017 11:33)

  Ben şuanda 9 haftalık oldum Dr. İlk gittiğimde kesede görülmedi ama şimdi kese çok ufak bebek hala yok nedeni nedir

  1. Site Yönetimi diyor ki:(03 Ocak 2017 12:44)

   Doktorunuz size bilgi  vermiştir. Bizim ultrasonla inceleme yada tetkitle değerlendirme yapma gibi bir olanağımız yok. 

 2. Srpmstf diyor ki:(01 Ocak 2017 05:42)

  Sat 10-14 beta hcg 01 aralıkta baktirdim 0.1 çıktı aralık ayında adet gecikmemle Dr gittim idrar tahlili yaptı pozitif iki hafta sonra gel kalp atısına bakalım dedi benim şimdi sorum şu Dr göre ben 7 hft hamileyim ama ben 1 inde test yaptırdım yoktu sizce geç döllenme olabilir mi?? Bi hafta daha beklicz kalp atışı için teşekkürler

  1. Site Yönetimi diyor ki:(02 Ocak 2017 07:02)

   Değeriniz gebelik lehine değil.. Nasıl 7 haftalık gebesiniz değerimi yanlış yazdınız ?

 3. Aynur79 diyor ki:(22 Aralık 2016 08:45)

  İyi günler 12 haftalık hamileyim 8. Haftada gittiğimde dr bana bebeğin gelismedigini 12 hafta da tekrar gelmemi söyledi kalp atışı yoktu buarada bu hafta tekrar gittim kesede bebek yok denildi yaşım 39 ilk gebeligim oluyor hafif lekelenmemde var baska dra gittim su an bi hafta beklememi söyledi progesteron hap verdi bi hafta sonunda kanmam olursa gebeligin sonlanacagini söyledi yardımcı olursanız sewinirim

  1. Site Yönetimi diyor ki:(22 Aralık 2016 09:11)

   Merhaba, hekimler tarafından  gereken bilgiler size verilmiş . Sağlıksız Gebeliğiniz sonlanacak. Çok geçmiş olsun .

Etiketler :