Ayak yanması neden olur ayaklarımın altı çok fena

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Ayak yanması kadınlar kulubü ayak yanması neden olur hamilemiyim forum'da.​

Kızlar yaklaşık 5-6 gündür bir ayak yanması yaşıyorum. Ayaklarımın altı yanıyor resmen yaa alıp yıkıyorum soğuk buz gibi suda bana mısın demiyor. Sanki buza soksam buzu eritir anında. Neden olur acaba ayak yanması durumu. Evde bir çözümü var mıdır yapabileceğim? Birkaç gündür temizlik filan yaptım yoruldum buna mı bağlamalıyım acaba?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Öncelikle ayak yanması için basit bir şey diye geçiştirmemek gerekiyor. Çünkü altında yatan önemli bir durum olabilir. Temizlik yaptığınızda belki fazla ayakta kalmış ve ayaklarınızın tabanları aşırı yorulmuş olabilir. Ya da sürekli olursa geçmez ise bunun altında bir sıkıntı aranabilir. Yaşınız kaç bilmiyorum ama menopoz gibi durumlar var mı ya da diyabet gibi sorunlarınız var mı? Bunları araştırmanız lazım. Ayak yanmasının evde çözümleri var ama altında yatan sebebi bulmaz iseniz geçmez maalesef. Ama yorgunluğa bağlı bir ayak yanması durumu ise bazı bitkisel çözüm önerileri önerebilirim.

''Ayak yanması neden olur?''​

• Vitamin eksikliği
  • Menopoz
  • Damar tıkanıklığı
  • Aşırı alkol kullanımı
  • Karaciğer bozuklukları
  • Şeker hastalığı
  • Çok faz ayakta kalmak
  • Kan dolaşımında oluşan sıkıntılar
  • B12 eksikliği
  • Hemoglobin değerlerinin yükselmesi
Ayak yanması olduğu zamanlarda soğuk su dolu bir kovaya ayaklarınızı sokup rahatlatabilirsiniz. Bu kolay bir çözümdür. Bir diğer şey de epsom tuzu ayak yanmasına iyi geliyor. Epsom tuzu özellikle sinir sistemi kaslara çok faydası vardır. Masaj yaparak sizi rahatlatabilir. Ayak yanmasına elma sirkesini de deneyebilirsiniz. Önce ılık su doldurun bir kovaya içine yarım ya da 1 su bardağı elma sirkesi koyun ayaklarınızı kova içinde bekletin. Yine kekik bulunan su içinde ayaklarınızı bekletmek de yanmayı geçirecektir. Ayak kokusu mu çekiyorsunuz bu durumdan hem siz hem çevrenizdekiler rahatsız ise bakın bu linkteki önerileri dikkate alın derim. ''Ayak kokusuna kalıcı ve kesin çözüm nedir?''