Evde pirinç unu nasıl yapılır merak ediyorum

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Evde pirinç unu nasıl yapılır kadınlar kulubü evde pirinç unu yapımı hamilemiyim forum'da.​

Arkadaşlar evde pirinç unu yapmak istiyorum. Daha doğrusu antep usulü yuvalama yapmak istiyorum ama yuvalama için bu yemeğin içine konulan pirinç unundan yok bende. Acaba pirinç ununu kendim yapsam olur mu? Yoksa marketlerde satılan pirinç unu olur mu bunun içine. Ya da pirinç unu evde nasıl yapılır? Sanırım pirinç unu yapmak daha mantıklı olacak.

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Evet ben de bir antepli arkadaşımın ellerinden yemiştim yuvalamayı harika bir yemek. Şifa dolu vitamin dolu gerçekten olsa da yesek dimi. Pirinç ununu onlar antepten getirtiyorlar ya da kendileri gittikleri zaman memleketlerinden getirtiyorlar. O çorba bayramlarda anteplilerin geleneksel yemeği olmazsa olmaz. Pirinç unu yapıp deneyin ama antepten de getirtebilirsiniz pirinç ununu.

''Pirinç unu evde nasıl yapılır''​

• Pirinçler öncelikle iyice yıkanır ve suyun içinde 20 dakika kadar bekletilir
  • Suyunu süzdükten sonra kuru bir havluya serin neminin gitmesini sağlayın
  • İyice kuruyan pirinçleri rondodan çekip un haline getirebilirsiniz.
Pirinç unu evde yapımından sonra cilt bakımına geçelim. ''Domates ve pirinç unu maskesi gençleştiriyor mu'' dilerseniz ilginizi çekerse aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.