Fmh hastalığım var kısırlık yapar mı?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Fmh hastalığı erkeklerde kısırlık yapar mı kadınlar kulubü erkeklerde fmh hastalığı hamilemiyim forum'da.​

Arkadaşlar adım Mehmet ve Fmh taşıyıcısıyım acaba bu ilerde kısırlığa neden olabilir mi. Şuan evli değilim ama bir kız arkadaşım var güzel de gidiyor. Evlenirsek bu hastalık sebebiyle çocuğumuz olmayabilir mi acaba merak ettim. Ya da nasıl bir yol izlemeliyim tedavi olabilir miyim evlenmeden önce acaba? Fmh hastalığı olan beyler sizde evlendikten sonra kısırlık oldu mu tedavisini nasıl hallettiniz?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Fmh hastalığı aslında akdeniz ateşi hastalığıdır. Aileden gelen kalıtsal bir hastalıktır. Fmh hastalığı kadınlarda da erkeklerde de kısırlığa neden olabilir. Çocukları olduğunda ise kendileri gibi fmh taşıyıcısı hastalığı olabilirler. Kısırlık erkeklerde daha çok sperm üzerinde sıkıntı çıkarabilir. Fmh hastalarının çocukları tedavi yöntemleri ile olabilmekte ama dediğim gibi babada taşıyıcılık olduğu için çocuğa da genetik olarak geçebilir aynı hastalık. Bu hastalığın maalesef ki bir tedavisi yok ömür boyu yaşanan bir rahatsızlık. Fmh hastalığı erkeklerde kısırlık yapar mı sorusuna gelince evet kısırlık yapar.

''Fmh hastalığının belirtileri nelerdir?''​

• Ateş atakları geçirmek
  • Aşırı karın ağrısı
  • Eklem ağrısı ve problemleri
  • Göğüs ağrısı
  • Diz ve altlarında kırmızı döküntü
  • Testis torbasında şişme görülebilir
  • Kanda iltihap oranının yükselmesi
Son yıllarda kısırlık maalesef ki artmış durumda. Doğal yolla gebe kalamayan kadınlar kısırlaşan erkekler. Şimdi sizlere ''kısırlık nedenleri ve tedavisi'' hakkında bilgi almanız için aşağıda konumuzun linkini bırakıyorum.