Oğlumuz olmasını çok istiyoruz duası var mıdır?

• Konbuyu başlatan sorumvar
  • Başlangıç tarihi
S

sorumvar

Member

Erkek bebek için dua kadınlar kulubü erkek bebek için dua okuyanlar hamilemiyim forum'da.​

Kızlar iki kızım var çok şükür eşimde bana söyleyemiyor ama bence içinden erkek geçiyor. Erkek bebeği olmasını çok istiyor kızlarını da o kadar sevmesine karşın bana kalsa oğlu da olsa çok sevinecek. Ben de aslında bebek istiyorum plan yapıyoruz ama erkek bebek olması için dua var mı bildiğiniz? Erkek bebek için dua biliyorsanız paylaşır mısınız benimle? Ben içimden dua ediyorum ama erkek bebek için özel dua varsa çok iyi olur?

admin

admin

Administrator
Yönetici
Merhabalar
Elbette bir erkek ya da bir kız istemeden öncesinde hayırlı ve sağlıklı olanını dilemek güzel olmaz mı sizce de? Erkek olur hayırsız çıkar diğer kızlar ondan hayırlı olur ya da erkek olur sağlıksız bir evlat doğar ömür boyu ona bakmakla yükümlü olursunuz hiç düşündünüz mü böylesini. Eşiniz istiyor diye değil Rabbimiz dilerse en sağlıklısını en hayırlısını versin diye dua etmek gerek. Kimi çocuk şükür sebebiyken kimi çocuk da maalesef sınav pişmanlık olmaktadır. Ama tabii bu da bir tercih meselesi şu da var ki siz yine de hayır ile isteyin şüphesiz ki Rabbimiz'e istenilen hiçbir şey ağır gelmeyecektir. Bebek olması için bazı dualar var. Bunlardan biri Hz Zekeriya'nın hayırlı evlat olması için duası vardır.

''Rabbi hebli minledünke zürriyeten tayyiben. İnneke semiü'd dua.''
''Ya Rabbi! Bana kendi katından çok temiz bir nesil (çocuk) bahşet. Muhakkak ki sen duayı hakkıyla işitensin.''(Ali İmran Suresi-38)

Yine Peygamber Efendimiz (SAV) in de rivayete göre şöyle buyuruyor. ''Her kim eşi hamile iken elini karnına koyup da şu duayı okursa bu çocuk erkek olur''

''Bismillahil ehadis samed ellezi lem yelid ve lem yuled, Allahümme inni semmeytü ma fi hezel batne Muhammeden bi ismi Muhammed sallallahu aleyhi ve selleme''

''Bir olan ve her şeyin kendisine muhtaç olduğu Allah'ın adıyla. O Allah ki doğmamış ve doğurmamıştır. Allahım bu karında olan çocuğun ismini, Muhammed Aleyhisselamın isminin hürmetine, Muhammed koydum''

Ayrıca hanımlar kocayı kendinize nasıl bağlarsınız. Duası var mı bakalım mı? ''Kocayı kendine bağlamak için dua arıyorum kızlar yardım var mı?'' hemen linke giderek konuyu inceleyebilirsiniz. Kocasını kendine evine bağlamak isteyenlere.