Gögüslerde hassasiyet hamilelik belirtisi midir?

Göğüslerde / Memelerde hassasiyet hamilelik belirtisi mi Hamilelikte memelerde hassasiyet ne zaman başlar ne zaman biter kadınlar kulübü hamilemiyim’de

Sitemize sık yönlendirilen sorulardan biride gögüslerimde damarlaşma var,gögüslerimde ağrı ve batmalar var hamilemiyim .Bizde bu konu hakkında siz misafirlerimizi aydınlatmak için bir yazı hazırladık.Hamilelik belirtileri kadından kadına farklılıklar göstermektedir. Gebeliğin oluştuğunu anlamak için en önemli belirti adet gecikmesi, adet rötarı dır. Ancak unutulmamalı ki her adet gecikmesi gebelik olacağı anlamına da gelmez.Gelelim gögüs ağrısına. Göguslerde hassasiyet gebelik öncesinden itibaren esasinda yumurtlama doneminden itibaren rasladigimiz bir bulgudur adet oncesi dönemdede esasinda gögüslerde siskinlik hassasiyet ve agri olabiliyor. Tüm hamilelik belirtileri konumuzu lütfen inceleyiniz.

Gögüslerde hassasiyet hamilelik belirtisi mi
Gögüslerde hassasiyet hamilelik belirtisi mi

Bu gebeligin olusmasi ile hormonlarin yukselmesiyle dahada artabiliyor.Lakin Gögüslerdeki hassasiyet herzman gebelik belirtisi olmayabilir, eger gebe olup olmamasindan emin degilse hasta bu uzayan ve gelisen adet donemine bagli hormonlarin yüksek kalmasi nedeniylede olabiliyor. Bu yüzden gögüs ağrısı olan bayanlar bu ağrılarınızı ciddiye alın bu durumun değerlendirilmesi çok önemlidir. Peki hamileyseniz gögüs ağrısı ne zaman başlar? Hamileliğin en erken belirtilerinden biri yükselen hormon seviyelerinden kaynaklı olarak göğüslerde oluşan acı, hassasiyet ve şişkinliktir. Bu acı regl dönemi öncesinde hissedilen hassasiyetten daha şiddetlidir. Bu durum ilk 3 haftalık dönemden sonra gözle görülür bir şekilde azalır. Bu süre içinde de göğüs ağrısı biter. Size tavsiyemiz gebelik teşhisinde mutlaka beklenen mensinizde 3 günlük bir gecikme olursa yanılma payı olmayan HCG testi yaptırmanız olacaktır. Beta hcg testini bir kere yaptırdığınızda çok net olarak hamile sayılabilmeniz için bu tersi birden daha fazla kez yaptırmanız gerekebilir. Eğer testi çok erken yaptı iseniz doktorunuz muhtemelen sizlerden bir kez daha test yapmanız hususunu dile getirecek, şu kadar zaman sonra yenile diyecektir. Beta hcg testlerinin sonuçlarını sizler için değerlendiriyoruz.

BETA HCG TESTİ SONUÇ DEĞERLENDİRME konumuzdan bizlere test sonuçlarınızı yazı ya da görsel olarak göndermeniz durumunda hamileliğinize dair net bilgiler sunabiliriz. Tabiki bu test olmazsa olmazlardan arkadaşlarım yoksa belki de siz bhcg ye göre kimyasal gebelik yaşıyorsunuz ve bundan haberiniz bile yoktur.

En net hamileliğinizi gösteren işaretleri daha önceden sitemizde yazdık kızlar. Belki de sizin göğüslerinizde hassasiyet olmadan bir hamilelik süreci başlamış olabilir tam olarak yüzde yüz belirtileri aşağıdaki konudan yazdık ulaşın sorularınız var ise bizlere yazın cevaplandıralım. Sağlıklı bebişli mutlu musmutlu günler diliyoruz.

Hamilemiyim İlk hafta gebelik belirtileri nelerdir

KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM

blank

280 thoughts on “Gögüslerde hassasiyet hamilelik belirtisi midir?

 • blank
  Nisan 11, 2017 tarihinde, saat 7:07 am
  Permalink

  Gebelik döneminde ağrılar olabilen komplkasyonlar.Tabi dikkate alınmalı dayanılmaz bir ağrıya sahipseniz hekime görünün.Boş gebelikte tekrarlama gibi bir sorunla karşı karşıya genellikle kalınmaz. Kromozomal bozukluklar nedeniyle oluşmasından kaynaklı olarak, anne ve babada herhangi bir genetik bozukluk olmadığı takdirde kalıtsal sonuçlar meydana getirmemektedir.

   

 • blank
  Nisan 10, 2017 tarihinde, saat 5:55 pm
  Permalink

  hocam 4+3 tüp bebek gebeliği..elbette ağrılar olacak ufak tefek..ama dün gece rahatsız edici karın ağrısı oldu uzunca süre..kanama vs yok..bu gün ağrım geçti..her şey normal..ama karın ağrısı beni tedirgin etti..gebeliğin bu dönemi normalmidir karın ve kasık ağrısı..2. sorum 1 sene önce boş gebelik yaşadık..önceden 2 sağlıklı evladımız var..boş gebelik tekrarlar mı korkmalımıyız ..iyi akşamlar

 • blank
  Nisan 10, 2017 tarihinde, saat 11:36 am
  Permalink

  Değer gebelik lehine değil…

 • blank
  Nisan 10, 2017 tarihinde, saat 10:26 am
  Permalink

  23 mart adet oldum 08,04,2017 günü bayılmışım dr beta hcg yaptırmış 1,20 çıkmış sizce bu ne anlamda adetimin geçikmsine daha 13 gün var…

 • blank
  Mart 20, 2017 tarihinde, saat 7:20 am
  Permalink

  Merhaba Değer görünürde gebelik lehine hekimde gebe olduğunuzu söylemiş.Değere bakıp gebeliğin seyri hakkında yorum yapmıyoruz hekim kontrolünde olun.

 • blank
  Mart 19, 2017 tarihinde, saat 8:35 am
  Permalink

  Merhaba hocam son adet bitimim 24 ocak . 8 martta tahlil yaptirdim 11.50 cikti bthcg degerim . 10 martta tekrar yaptirdim 41.78 e yukselmis. Evde gebelik testi yaptim ikinci cizgi birqz silik cikti . Hamilemiyim . Doktorum hamilesin dedi ama bu artis normalmi

 • blank
  Mart 4, 2017 tarihinde, saat 8:10 am
  Permalink

  Kese gebeliğin 4 -5-6. haftası görülür bazen bir hafta geç görülebilir. Dış gebelik olup olmadığı belli aralıklarla yapılan hcg + dr kontrolü ile anlaşılabilir.

 • blank
  Mart 3, 2017 tarihinde, saat 7:21 pm
  Permalink

  8 şubatta çatlatma iğnesi oldum.9 ,10;11 şubatta ilişkim oldu.27 şubatta kan testinde hcg 1059 çıktı Doktor hamilesin dedi.03 martta gel keseyi görelim dedi.02 martta lekelenme oldu 2 gün ara ara geldi.Doktor keseyi göremedi.Acaba diş gebelikmidir.4.5 hafta görülür diyorsunuz kese için..Yada ne zaman görülmesi gerekir tarih olarak verebilrmisoniz.

 • blank
  Şubat 27, 2017 tarihinde, saat 7:04 am
  Permalink

  Gerçekten hamile olup olmadığınızı ancak hekim kontrolü teyit edebilir. Görünürde değer gebelik lehine

 • blank
  Şubat 26, 2017 tarihinde, saat 6:28 pm
  Permalink

  Merhaba sat 29 ocak rahatsızlığım için doktora gittim 24 şubatta kontrol amaçlı hcg de baktırdı. Hcg 38.22 çıktı. Doktor bey 4 Mart’ta kontrole çağırdı Bi gebelik Var Yeni oluşmaya başlamış Dedi gerçekten hamilemiyim?

 • blank
  Şubat 24, 2017 tarihinde, saat 9:17 pm
  Permalink

  Merhaba hvg değerine göre gebeliğn seyri hakkında değerlendirme yapmıyoruz.Bu yanlışve yanıltıcı olur. Hekim kontrolünde olun.

 • blank
  Şubat 24, 2017 tarihinde, saat 11:46 am
  Permalink

  Mrb son adet tarihim 17 ocak 21 şubatta kan tahlili verdim 360 çıktı k.doğuma gttim tekrar kan tahlili istedi 23 şubatta 890 çıktı siz ce bu artış değeri normal mi yarin tekrar kan vericem

 • blank
  Şubat 18, 2017 tarihinde, saat 5:53 pm
  Permalink

  Dış gebelik belli aralıklarla yapılan hcg + hekim kontrolü ile anlaşılır.  Tek değerle dış gebelik anlaşılmaz.

 • blank
  Şubat 18, 2017 tarihinde, saat 5:23 pm
  Permalink

  Son adet tarihim 10 ocak idrar testi pozitif cikti bgn 18 subat doktora gittim keseye benzer bisi var dedi ama emin olmadi.beta hcg 3000 cikti dis gebelik olabilir mi

 • blank
  Şubat 14, 2017 tarihinde, saat 8:42 am
  Permalink

  Merhaba görünürde değer gebelik lehine teyidi için hekim kontrolünde olun.

 • blank
  Şubat 13, 2017 tarihinde, saat 1:46 pm
  Permalink

  HCG 377,9 çıktı hamilemiyim acaba doktorun kesin bişy demedi amam kafam çok karışık bana acil cvp verir misiniz lutfn

 • blank
  Şubat 10, 2017 tarihinde, saat 7:00 am
  Permalink

  Değer gebelik lehine değil.

 • blank
  Şubat 10, 2017 tarihinde, saat 6:54 am
  Permalink

  Değer gebelik lehine değil.

 • blank
  Şubat 10, 2017 tarihinde, saat 4:15 am
  Permalink

  Hcg hormonum 0.730 çıktı hamile miyim acaba

 • blank
  Şubat 9, 2017 tarihinde, saat 4:40 pm
  Permalink

  Beta hcg hormonu testim 0.730 çıktı hamile miyim acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.