İdrar tahlilinde hamilelik ne zaman belli olur ?

İdrar tahlilinde hamilelik ne zaman belli olur ?  Eşimle düzenli olarak ilişkiye girdim ne zaman test yapmalıyım ? Yumurtlama gününde ilişkiye girdim ne zaman idrar testi yapmalıyım ? Hamile olup olmadığımı öğrenmek için ne zaman idrar dan gebelik testi yapmalıyım ? Bu sorular bize sürekli olarak geliyor ve bizde merak edilen bu sorularla ilgili daha önce bir çok makale yazmıştk. Sitede yer alan kategorimizi inceleyerek bu makalelere ulaşabilirsiniz. Bu makalemizde de idrar testleri hakkın da yine detaylı bilgiler vermeye devam ediyoruz.

 

İdrar dan yapılan gebelik testleri her eczanede bulunuyor. Bu testleri kolaylıkla sorgusuz süalsiz temin edebilirsiniz. Gebelik şüphesi olan kişiler idrardan gebelik testlerini uygulanmasının kolaylığından ötürü sıklıkla tercih ediyor. Bu testleri istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz. İdrardan yapılan gebelik testleri güvenlidir ve % 95 doğru sonuç verir. Fakat bazı nedenlerden dolayı bu testin sizi yanıltma olasılığıda vardır. Mesela bu testlerin saklanma koşullarının uygun olmaması, testin eczaneye getirilirken yada eczanede raflara yerleştirirken zarar görmesi, testi yaparken yanlış uygulama, hormon ilaçlarının kullanılması test sonucunu hatalı verebilir.

Gebelik testi gebeliğin kaçıncı haftası doğru sonuç verir ?

İdrardan yapılan gebelik testleri aç ve tok karnına yapılabilir. Günün herhangi bir saatinde testi yapabilirsiniz. Fakat sabahın idrarı ile testin yapılması daha iyi olacaktır. Gün içinde tükettiğiniz sıvı miktarının yoğunluğu testi etkileyebilir. İdrardan yapılan gebelik testleri nin hepsi aynı amacı taşır. Hepside gebeliğin var olup olmadığını belirler. Hepsinin amacı aynı olsada kullanma talimatı farklı olabilir. Bu nedenle idrardan gebelik testini yapmadan önce kullanma talimatın da yer alan bilgileri dikkatlice okuyun ve testi ona göre uygulayın. İdrardan gebelik testlerinin farklı markaları vardır. Bu markaların kullanma talimatın da ayrıca testi ne kadar zaman dikkate alacağınız yazar. Kimi 5 dakika içinde sonuç verirken kimide 10 dakika sonra sonuç verebilr. 1 saat yada üzerinden 1 gün geçmiş testler dikkate alınmamalıdır.

Evde idrardan gebelik testini uygulayan kadınların çoğu bize şu soruyu yöneltmektedir. Sabah test yaptım tek çizgiydi sonra testi çöpe attım 5 saat sonra bakınca ikinci çizgi çıkmıştı şimdi ben hamilemiyim ? Daha önce belirttiğimiz gibi her testin talimatın da ne kadar beklemeniz gerektiği yazar değil 5 saat 1 saat bile üzerinden geçmişse testin dikkate almayın. İlaveten evde yapılan gebelik testleri nin hatalı sonuç verebileceğini belirtmiştik. Gebe olup olmadığınızı en güvenilir şekilde kanda gebelik testi yaptırarak öğrenebilirsiniz. Hcg testinin kesinlikle yanılma payı yoktur ve durumunuz hakkın da en net bilgiyi verecektir.

Sevgili okurlarımız evde yapılan gebelik testleri ile ilgili makalemizi incelediniz . Konuyla ilgili kafanıza takılan ayrıntılar varsa , konuyla ilgili görüşlerinizi belirtmek istiyorsanız bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz. Sorularınıza en kısa zaman da yanıt verilecektir.

blank
blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.