Hamilelikte karın sertleşmesi yaşayanlar burada mı

0
0

Hamilelikte karın sertleşmesi yaşayan kadınlar 

Hamilelik süresince özellikle üç aydan sonra karnımda inanılmaz sertleşmeler sağ sol kasıkta ağrılar meydana geliyor yani süt ürünleri de tüketiyorum beslenmeme dikkat ediyorum ama yine de bu sertleşmeler hayatımı zindan ediyor. Üç gündür ne oldu ise karnımı elliyorum üst alandan alt alana kadar son derece sert duruyor üstelik elimle bastırdığımda ağrı da yapıyor bu karın sertleşmesi yaşayanlar ne yapıyorsunuz bu durumu nasıl aşıyorsunuz bana bilgi verin ya ne tüketeyim ne yapayım lütfen sıkıntım büyükkk

Hamilelikte karın sertleşmesi yaşayan kadınlar kulubü hamilemiyim

  • sertlessesin sordu 4 ay önce
  • son düzenleme 4 ay önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Hamilelik sürecinde karınde sertleşme neden olur ? Karın sertleşmesi nedenleri nelerdir ?

Selamlar daha önceden https://www.hamilemiyim.org/questions/question/hamilelikte-sag-kasik-agrisi-cekenler-burada-mi

Soru linkinden bir kullanıcımız bize sorusunu yöneltmişti ve orada da demiştik. Bu konuyu inceleyebilirsiniz. Karında sertleşmelerinin  yaşanması gayet normal arkadaşlarım. Hamilelikte sindirim sistemlerinin olduğundan daha yavaş çalışması ve besinleri sindirememesinden dolayı şişkinlikler ve sağ sol kasıklarda özellikle ağrıların olması durumu gayet normaldir. bu durumu özellikle lifli besinleri tüketerek aşabilirsiniz. Spor sizin için son derece önemlidir tabiki kendinizi çok fazla yormamak şartı ile.

HAMİLELİKTE KARIN SERTLEŞMESİ NORMAL BİR DURUMDUR

Sizleri son derece rahatsız etmeye başladığı noktada özellikle lifli besinlerin tüketilmesi ve yapacağınız hafif sporlar ile bu durumu aşamıyor iseniz bekli de artık doktorunuzdan takviye ilaç kullanımı almanız gerekiyordur. Kendi başınıza iş yapmayın ilaç kesinlikle kullanmayın kızlar.

Şişkinlik ve su bile içilse karında şişmeler olması normal bir durumdur. Bu durum sadece sizde değil emin olun hamilelik yaşayan bütün anne adaylarında olmaktadır. Mutlak suretle günde en az yarım saat yürümeyi ihmal etmeyin ve ağır sporlardan kaçının.

 

 

 

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Web siteniz