Sperm sayısını kalitesini artıran besinler

Sperm sayısını arttıran besinler kadınlar kulübü hamimeyim’de Sperm sayısını ve kalitesini arttıran yiyecekler kürler nelerdir tüm cevaplar burada 

Tüm dünyada erkek kısırlığı hızla artıyor. Çevresel koşullardan yaşam tarzına,beslenme şeklinden,  daha bir çok sebep erkek kısırlığının baş aktörleri. Erkek kısırlığı genelde belirti vermez. Ancak bir spermiogram incelemesi ile teşhis koyulabilir.Sayfamıza erkek kısırlığı hakkında yöneltilen sorulardan biride eşinin sperm sayısının düşük olduğu, sperm hareketliliğinin yavaş olduğu buna iyi gelen besinlerin olup olmadığı hakkında sorular yöneltiliyor.Bizde bu konuya açıklık getirmek için araştırma yaptık ve beslenmenin sperm üzerindeki etkileri hakkında yazı hazırladık. Besinlerin üreme üzerindeki etkileri tüm detaylarıyla yazımızda.

Sperm sayısı ve kalitesi düşük olan beyler, sizlere tavsiye edeceğimiz besinler sperm sayınızı çoğaltmakla beraber ,cinsel isteği de artırıyor.Peki nedir bu besinler buyurun yazımıza.Meyvelerin kralı olan muzu sevmeyen yoktur A dan Z ye bir çok derde deva muzun içindeki bir enzim seks hormonlarını düzene soktuğu gibi vücudun sperm üretmesini sağlar.Mutlaka her gün tükemenizi öneriyoruz. Ginsengi bilmeyeniniz yoktur. Libidoyu, cinsel performansı ve testislere kan akışını sağlar .Özellikle sertleşme sorunu olan ve sperm sayısı düşük olan erkekler için kullanım önerimizdir. Çilek E vitamini barındırdığından spermin miktarını hem çoğaltır hemde cinsel isteksizliğe iyi gelir.

Sperm kalitesini arttıran kürler ( Keçiboynuzu ) Kürü

Ve yazın olmazsa olmazı domates cinsel isteği artırdığı gibi sperm hareketliliğine de iyi gelir. Avakado  çok iyi bir lezzet barındırmasada ,herkesin damak zevkine uymasada  E ve B6 vitamini sayesinde spermlerin yumurtaya ulaşmasını hızlandırır.Bir çok erkeğin kaçtığı uzak durduğu sarmısağın sperm kalitesini artırdığını biliyor musunuz? İçindeki allcin sayesinde sperm  miktarını hem çoğaltır hemde sperm kalitesini artırır.Ve kırmızı et sperm dayanaıklılığı ile kalitesini artıran güçlü bir besin kaynağıdır. Ceviz sperm üretimini destekler ve sperm hacmini artırır. Ve son olarak siyah çikolata sperm sayısını 2 katına çıkardığı ve güçlü bir orgazm için etkili olduğunu söyleyelim.

Kadınlarda yumurtlamayı arttıran besinler burada

Yukarıda saydığımız besinler hiç bir hekim tedavisinin yerini almaz. Ama sizlere de zararı dokunmaz. Eğer sperm sayınızda düşüklük ve hareketliliğinde yavaşlama söz konusu ise öncelikle hekim tedavinizi olmanızı öneriyoruz. Saydıımız besinler  çok iyi akviye destek besinlerdir. Erkek kısırlığının nedenlerinden biri olan beslenme bozukluğu spermin kalitesiz olmasına neden oluyor. Düzenli ve doğru beslenerek sperm kalitenizi yükseltebilir baba olma şansınızı artırabilirsiniz.İsteyen herkesin baba olması temennisiyle sağlıklı günler diliyoruz.

Hamilelik şansını yükseltecek öneriler için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.