Spiralim Var Adetim Gecikti Hamilemiyim ?

Spiralim var adetim gecikti hamilemiyim Spiral varken hamile kalınır mı adet gecikmesi nedenleri ve hamilelik belirtileri

Selamlar kızlar, spiral doğum kontrol yöntemlerinden en etkililerinden bir tanesidir. Spiral varkende hamile kalmak tabiki mümkün. Doktorunuza spiral taktırdığınızda lütfen iyisini taktırın. Buradan şu marka diye malesef söyleyemiyorum. Normal bir spiral sizi ortalam 5 yıl kadar koruyor.

Normalde bunu siz kontrol ettirmeniz gerekiyor. 6 ayda bir yada 1 yılda bir kontrol ettirerek spiralinizde kayma yada başka bir durum olup olmadığına bakmalısınız. Eğer spirallerinizde kayma durmu söz konusu olmuşsa hamile kalabilirsiniz tabiki. Spiral varken adet olmaya devam ediyorsunuz. Eğer on gün kadar gecikme yada daha fazla gecikme olursa hemen doktorunuza başvurmalısınız. Zira kaymadan dolayı hamile kalma ihtimaliniz var. Peki belirtileri neler diye soracak olursanız. Normal gebelik belirtileri gibi belirtiler hissedersiniz. Sizler için daha önceden bu soruya benzer sorularla ilgili açtığımız bazı konu başlıklarını vereyim isterseniz inceleyin. Ama hamile kalabilme ihtimaliniz var ve belirtilerin tamamı gebelik belirtileri ile aynı seyredecektir.

Hamilemiyim İlk hafta gebelik belirtileri nelerdir

HORMONLU SPİRAL TAKTIRANLAR HAMİLE KALIR MI BURADA

Hormonlu spiral taktırdım yine de hamile kalırmıyım diye soranlar için yukarıdaki soru kafalarda yer alan tüm işaretleri giderecek nitelikte yazılmıştır. Dilerseniz inceleyebilirsiniz değerli anne adayları. Bazı soru başlıklarını da sizler için bir araya getirmek istiyorum özellikle spiral kullanan anne adaylarının soruları şu şekilde gelmektedir tarafımıza toparlayalım cevaplandıralım istiyoruz.

Spiral varken adet gecikmesi yaşayanlar

Spiral var iken eğer adetlerinizde gecikme yaşıyorsanız ve yaşınız 35 ten aşağı ise belki de hamile kalmış olabilirsiniz hemen adetiniz geçtiğine göre BETA HCG TESTİ DEĞERLERİ konumuzda anlattığımız gibi kan testi yaptırın ve orada yazan değerleri bizlere gönderin sizler için değerlendirelim vakit kaybetmeden yaptırınız.

Spiral varken hangi pozisyonlar tehlikeli

Bu soruyu direkt olarak geçiyorum hamilelik pozisyonları konumuzu incelediğinizde karşı taraftakini incitmeyecek ve sizlere zor gelmeyecek olan bir pozisyonu seçiniz. Eğer birliktelikte acı çekiyor iseniz ya da ip geldi bişey değdi gibi şeyler var ise eşinizden sevgilinizden artık bu spirali kontrol ettirme zamanınızın geldiğini gösteriyor. İpi içine kaçanların yapacağı bir şey yok çok sıkıntı yapıyor ise değiştiriniz.

Spiral varken korunmak gerekir mi ? 

Spiral var iken sizlerin bir daha korunma yöntemi kullanmasına prezervatif kullanmasına asla gerek yoktur. Yani çifte koruma diye bir şey yok. Dünyanın kullandığı en etkili yöntemlerden birisidir başka bir yöntem kullanmak ya da doğum kontrol hapı kullanmak tamamen saçmalık ve gereksiz bir durum.

 

 

blank

2 thoughts on “Spiralim Var Adetim Gecikti Hamilemiyim ?

 • blank
  Ekim 1, 2020 tarihinde, saat 3:54 pm
  Permalink

  Teşekkürler hayatım umarım hamile kalmazsın tabiki dikkat etmek gerekiyor ama olacak olanın önüne geçmenin mümkünatı da yok 🙂 Sevgiler.

 • blank
  Ekim 1, 2020 tarihinde, saat 3:53 pm
  Permalink

  Bende de spiral var yeni taktırdım ara kanamalarım oluyor dokturumla görüştüm sıkıntı yapma bi hafta on gün bekle dedi yanlışlıkla hamile kalmak istemiyorum iki oğlum var hamilelik isteyene versin rabbim tşk konu güzeldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.