Beta HCG testi örneği

sonucu örneği – Kadınlar Kulübü Hamilemiyim Beta hcg değerlerine göre hamilelik Bhcg testinden hamile olduğumuzu nasıl anlarız ? Kanda gebelik haftası değerleri ?

Öncelikle BETA HCG nedir; öncelikle onu anlamak gerekiyor değerli anne adayları. BETA HCG bir hormondur ve bu hormon hamilelik hormonu olarak bilinir. Yani sizlerde gebeliğin olup olmadığını bu hormonun varlığı ile tespit edebilirler. Bunun için sizler kan vererek bu hormon değerlerine bakıyorsunuz ve buna göre hamile olup olmadığınız ortaya çıkıyor. Biz annelerin ve anne adaylarının daha doğrusu tüm kadınların en büyük özelliğidir sabırsızlanmak. Özellikle hamilemiyim değilmiyim gibi süreçleri araştırırken hep bu aralar netten bakarız her şeye.

Yada sağdan soldan sorarız. Şimdi BETA HCG testi yaptıranlar yaptırıp  eline alanlar hamile kaldıklarını nasıl anlayacaklar nasıl anlarlar ? Bunun için sizlere bir adet test örneği sunmak istiyoruz hanımlar. BHCG TESTİ ÖRNEĞİ olarak aşağıda yer alan rakamsal verilerdeki çıktılar her kadında aynı olmayabilir. Dolayısı ile buradaki rakamlar yaklaşık olarak kaç haftalık hamile olduğunuza işaret eder. Lütfen net olarak bebeğin kaç haftalık olduğunu, kaç haftalık hamilelik yaşadığınızı anlamak üzere, uzman doktorunuzdan Ultrason ile muayene isteyin. Zira en net sonucu ultrason verileri sunacaktır bilginiz olsun hamilemiyim.org kullanıcıları…

Bhcg testi örneği kadınlar kulübü
Bhcg testi örneği kadınlar kulübü

Aşağıdaki teste bakarak hamilemisiniz değilmisiniz anlayabileceksiniz. Burada yer alan değerlerden bir şey anlamayanlar bizlere bu konunun altından yorum atabilirler. Testinizin sonucunda ne yazıyor ise lütfen bize bildirin ona göre sizlerin kaç haftalık hamile olup olmadığına hamilemisiniz onada bakalım.

bETA hCGE DEĞERİNE GÖRE HAMİLELİK HAFTASI
bETA hCGE DEĞERİNE GÖRE HAMİLELİK HAFTASI

blank

Yukarıdaki tablolardan anlamayan arkadaşlarımız, lütfen konuda belirttiğimiz HCG mIU/ml değerlerinizi yazın bizlerde sizlere hamilelik durumu olup olmadığnı, var ise kaç haftalık hamile olduğunuzu yazalım.

Başka bir hcg testi örneği resmin de de daha iyi anlaşılacağını düşündüğüm için ekleme yapıyorum meleklermekanı sitesine ayrıca teşekkür ediyorum bu değerli resim için

BETA HCG DEĞERLERİNE GÖRE HAMİLELİK HAFTASI 

blank

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Değerli anne adayları, regl tarihinize 3 gün kala Baş dönmesi bulantı ve göğüslerde hassasiyet, karında batma gibi belirtiler var ise testi yaptırınız. Daha erkenden yapılan testlerde bhcg hormonu değerlerini alamayabilirsiniz. Erken yaptırdığınızda tarafımıza gelen baya soru var. Şöyleki; Erken yaptırdığım bhcg değerleri sonradan yükselir mi diye soruyorsunuz evet anne adayları, erken yaptırdığınız testin sonucu da net olmayacağına göre, bu değerler daha sonradan artış gösterebilir. Beta hcg örneği https://www.meleklermekani.com/threads/beta-hcg-testi-ornegi.204389/ linkinden daha ayrıntılı şekilde yazılmış dileyen arkadaşlarımızın incelemesi için bağlantıyı paylaştık. Sorularınız olur ise lütfen bhcg testinizi yaptırdıktan sonra değerleri ile birlikte bizlere dönüş yapın kaç haftalık hamile olduğunuzu bizler söyleyelim.

Sevgiler. Allah, isteyen tüm meleklere hayırlı bir evlat nasip etsin İnşAllah.

blank
blank

8.379 thoughts on “Beta HCG testi örneği

 • blank
  Eylül 10, 2020 tarihinde, saat 5:21 pm
  Permalink

  Selamlar Melek,

  Yani adet mi oluyorsun tam anlamadım bhcg testini kaç kere yaptırdın bir kere mi ? Parça düşürdün mü ?

 • blank
  Eylül 10, 2020 tarihinde, saat 5:07 pm
  Permalink

  Merhaba adetimin 5. günü beta 551,5 cıktı 24 günde bir adet oluyorum. Beta düşük mu sizce ?

 • blank
  Eylül 1, 2020 tarihinde, saat 5:40 pm
  Permalink

  Selamlar Tuba,

  Hayatım hayırlı olsun hamilesin. İki gün sonra baktığında değerin ortalama 110 çıkması gerekiyor. Değer çok düşük olduğundan dolayı doktorun bekletiyor ama hamilesin hayatım 🙂

 • blank
  Eylül 1, 2020 tarihinde, saat 3:20 pm
  Permalink

  Selamlar beta hcg 53.8 çıktı normalde de hep 3 gün gecikiyor ama bu ayda gecikti doktor da iki gün sonra bakalım dedi acaba hamile miyim

 • blank
  Ağustos 7, 2020 tarihinde, saat 9:26 pm
  Permalink

  Selamlar yeşim. Yaptığın testin sonucuna baktığımızda hamile olduğun görünüyor. Lütfen takipte kal iki gün sonra testi yenile sonucunu bize yaz hayatım. Hayırlı olsun.

 • blank
  Ağustos 7, 2020 tarihinde, saat 4:55 pm
  Permalink

  Merhaba;
  en son 10.07.2020 tarihinde hasta oldum
  bu ay hasta olmam lazımdı adetim 3 gün geçti hafif miğde bulantım var normalde adetim her ay düzenli olur bugun kan testi yaptırdım sonuç 23,30 çıktı sizce hamilemiyim

 • blank
  Temmuz 19, 2020 tarihinde, saat 8:52 pm
  Permalink

  Selamlar liya,

  Hayatım 9. günü test yapmışsın erken de değil bu sonuca göre hamilelik var görünüyor ama 4 gün bekle testi yenile sonucu bir kez daha bize yaz.

 • blank
  Temmuz 17, 2020 tarihinde, saat 8:11 pm
  Permalink

  Tüp bebek tedavisinde bugün 9.günum erken hcg testi yaptrdm 10.7cikti szice hamilemiyim

 • blank
  Temmuz 16, 2020 tarihinde, saat 5:33 pm
  Permalink

  Selamlar helin, evet hayatım bu sonuca göre hamileliğin var hayırlı olsun. Testin sonucu normal mi diyebilmek için bir kez daha test yap iki gün sonra olsun sonucu bize at değerlendirelim.

 • blank
  Temmuz 14, 2020 tarihinde, saat 8:56 pm
  Permalink

  Merhaba, 13.07.2020 de beta hcg değerim 137,18 çıktı referans aralığı 0-5 olarak alınmış. 15.07.2020 regl tarihim. Yani reglimden 2 gün önce yaptırdım testimi. Gebelik var mı? Betahcg seviyesi normal mi ilerliyor?

 • blank
  Haziran 18, 2020 tarihinde, saat 1:46 am
  Permalink

  Sorunuzu cevaplandırmıştım.

 • blank
  Haziran 17, 2020 tarihinde, saat 3:21 pm
  Permalink

  Yerleşme kanaması 6 gun surer mı benım edetıme 5 gun kala kahverengı leke geldı dun adet olmam gerekıyo fakat leke devam edıyo yerleşme kanaması olabılır mı

 • blank
  Haziran 15, 2020 tarihinde, saat 7:00 am
  Permalink

  Selamlar Derya, bir önceki sorunuzu cevaplandırmıştık. İlk bulgulara göre hamilelik başlangıcınız var. Hayırlı olsun.

 • blank
  Haziran 15, 2020 tarihinde, saat 6:59 am
  Permalink

  Selamlar Derya Aslan,

  Beta hcg örneği konumuzda sizlere kan değerlerinin ikişer gün ara ile, bir önceki değerin ortalama iki katı yüksekliğine çıkacağını söylemiştik. Dolayısı ile baktığımız ilk değerlerde hamileliğinizin başlangıcı olduğu görünüyor. Yüzde yüz hamileyim artık sevineyim demeniz için biraz erken. Lütfen ikişer gün ara ile bu testi yenileyin ve kandaki çıkan sonuç değerlerini bize yazın değerlendirelim. Muhtemelen doktor da size bir kaç test daha yapacaktır. İki gün sonra bu testi yaptırdığınızda değerlerinizin ortalama 15 vce üstü, 4 gün sonra ise 30 seviyesinin üstünde çıkması gerekiyor. Saygılar.

 • blank
  Haziran 13, 2020 tarihinde, saat 5:40 pm
  Permalink

  Mrb bn beta hcg testi yaptırdım 7.39 çıktı sonuç doktor hamilesin dedi ama hamileyim acaba yardımcı olurmusunuz

 • blank
  Haziran 13, 2020 tarihinde, saat 5:38 pm
  Permalink

  Mrb bn beta hcg testi yaptırdım 7.39 çıktı sonuç doktor hamilesin dedi ama hamileyim acaba yardımcı olurmusunuz

 • blank
  Haziran 6, 2020 tarihinde, saat 2:38 am
  Permalink

  Bilgi geldimi size benim de öyle çıktı ama sonuç göstermiyor um doktor idral akış gel bütün sonuçlar ozmn bakcmdedide

 • blank
  Mayıs 29, 2020 tarihinde, saat 9:45 pm
  Permalink

  Selamlar Meraş,

  Evet hayatım hayırlı olsun hamilesiniz bu kesindir.

 • blank
  Mayıs 29, 2020 tarihinde, saat 9:42 pm
  Permalink

  Selamlar Ümrancım, hayır hayatım yüzde yüz olarak hamile değilsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.