SORU: İdrar testinde hamilelik ne zaman belli olur

İdrar testinde hamilelik ne zaman belli olur ? Gebelik ne zaman çıkar ve nasıl anlaşılır diyeyenler buraya

Sevgili hanımlar bizim ilk olarak hamile olup olmadığımız hususunda yaptığımız şeylerin başında Kandan gebelik testi haricinde hamile olup olmadığımızı anlamak için idrar testinde hamilelik var mı yok mu diye kontrol ederiz.

Peki İdrar testinde hamilelik ne zaman belli olur ne zaman çıkar ?

Hayatımız boyunca mevzu aşk ise hatta bebek ise hiç bir zaman biz kadınlar malesef rahat duramıyoruz. Merak etmeden, testi erkenden yapmadan alamıyoruz kendimizi. Az bişi hamilelik belirtileri hissettiğimiz andan itibaren kuruyoruz bakıyoruz hatta gebelik testini ilişkiden hemen sonra yapanlar bile yok değil kızlar. Yahu hamilelik belirtisi bu kadar erken ortaya çıkmaz ki. Tamam sen biliyorsun sana kızmıyorum canııım 🙂 Sözüm bu kadar erken yapan tüm kadınlara :)) Bakın soru cevap bölümüne gelen bazı konu başlıklarını atayım sizlere dilerseniz inceleyin insanlar nasıl beklemeden bu süreyi hemen soru soruyorlar lütfen bi bakın inceleyin

Leke Geldi Hamilemiyim Sorusu

Şiddetli karın ağrım var acaba hamilemiyim

Adetin başladığı gün birlikte oldum hamile kalır mıyım 

E yuh yani kızlar. Her şeyin ama her şeyin bir zamanı var bırakın bebiş karnınızda kendine gelsin spermler geri aksada içinizde kalanlar olgunlaşmış yumurtalarınızı bebeğe hazırlasın değil mi biraz zaman tanıyın hamilelik sürecine erken gebelik testini yapmak size hiç bir şey kazandırmaz bilginiz olsun. Sitemizde bugün açtığımız bir konu vardı kızlar. Yabancı bir siteden çevirerek yazdık. Ağzımız açık kaldı. En ilginç şekilde hamile kalan kadınların olduğu bu konumuzu da dilerseniz inceleyebilirsiniz. Hatta inceleyin ki hangi durumlarda gebe kalınıyor öğrenin az ufkunuz genişlesin.

idrarda hamilelik testi ne zaman yapılmalı
idrarda hamilelik testi ne zaman yapılmalı

İdrar testinde hamilelik kaç gün geçince belli olur ?

EVDE GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR ? Bu konumuzu incelediğinizde evinizden yapabileceğiniz hamilelik testlerinin nasıl yapılacağını tek tek sizlere anlattık kızlar bunu inceleyin. Ha ben evdeyim hiç bir şekilde dışarıya çıkamıyorum diyor iseniz belkide bu konuyu inceleyerek atadan nineden kalma limon ve karbonatla gebelik testi  yapmanızın vakti gelmiştir ha ne dersiniz ?

DOĞAL YÖNTEMLERLE GEBELİK TESTLERİ de yapabilirsiniz ama güvenirliliği konusunda yüzde bilmem kaç bile ihtimal vermem biz daha önce açtığımız bu konudaki testleri yapıp doğru çıktı diyen kadınlarımızı da biliyoruz. Şimdi gelelim hamilelik testinin nasıl yapılacağına.

İdrar testinde hamilelik çıkmayanlar dikkatle okuyun

Öncelikle bu hamilelik testini sabah yaptığınız idrar ile yapacaksınız bunu baştan belirtelim kızlar .İdrar testlerinden yapılan hamilelik tahlillerinde bazen net sonuç alamıyoruz. Eğer Reglimizin üzerinden 3-7 gün arasında bir geçiş yani gecikme var ise ve adet tarihlerimiz ve döngülerimiz güvenli ise test yapabiliriz demektir. Testleri lütfen iyice inceleyin ve mümkün ise testleri sabah saatlerinde yapın kızlar. ( sabah idrarı durumu önemli ) Bu testi nasıl yapacağınız hususunda zaten aldığınız ürünün prospektüsünde gereken açıklamalar yapılmaktadır.

Testleri lütfen doğru kontrol edin biraz süre geçtikten sonra ikinci çizgi bağı durumlarda sonradan belirmektedir. Dolayısı ile hemen vaz geçmeyin. Testi iyice inceleyip bakın kızlar. Testle ilgili sıkıntılarınız yada ikinci çizginiz silik çıkar ise lütfen bu konun altından bize yorumlarınızı ve sorunlarınızı gönderin. Ha unutmadan kızlar bu testlerin yapılışında yanlışlık yapıyorsunuz. Yüzde yüz hamilemiyim diyor iseniz testi doğru yapacaksınız. Mutlak suretle bekleyeceğiniz dakika 10 kızlar. 10’uncu dakikadan daha sonra çıkan silik gebelik testlerine itibar etmeyin. Dilimizde tüy bitti aşağıdaki konudan yazdık hataya düşmeyin.

Gebelik testleri silik çıkarsa ne yapmalı ?

 

İdrar testinde hamilelik ne zaman belli olur kadınlar kulübü hamilemiyim

blank

8 thoughts on “SORU: İdrar testinde hamilelik ne zaman belli olur

 • blank
  Kasım 17, 2016 tarihinde, saat 7:42 am
  Permalink

  Evde yapılan testler hatalı sonuç verebiliyor ..Siz yinede hekime görünün sağlıksız gebelik olup sonlanmış olabilir.

 • blank
  Kasım 16, 2016 tarihinde, saat 8:00 pm
  Permalink

  Ben üç aydır korunmuyotum ve ilk ay adetim On gün gecikti geldi ikinci ay gelmedi test yaptım pozıtif çıktı iki gün sonra kanamam oldu bu ayda ongün geciktim test yaptım negstif çıktı ne olabilir

 • blank
  Temmuz 11, 2013 tarihinde, saat 12:22 pm
  Permalink

  Jinekoloğa görünüp muayene oldunuzmu

 • blank
  Temmuz 11, 2013 tarihinde, saat 8:08 am
  Permalink

  Merhaba, bir dogum yaptım ikinciyi istememe ragmen hamile kalamiyorum 6aydir korunmuyoruz fakat hamile kalamiyorum ovulasyon tarihimi hesaplayarakta denedik ama olmadı sizce neden¿

 • blank
  Kasım 28, 2012 tarihinde, saat 8:24 pm
  Permalink

  5sene önce sezeryan ile doğum yaptım ama tekrar hamile kalamıyorum ne yapmalıyımlütfen acil çok bunaldım.

 • blank
  Kasım 26, 2012 tarihinde, saat 6:20 pm
  Permalink

  5 hamilelik sonrası gelen 5 yıllık bir kısırlık iki kızım bir düşük 2 kürtaj ama şimdi hamile kalamıyorum doktorum sitres diyor normalde diğer hamileliklerimde korunurken kalmiştim hatta birine adetken diyebilirim ama şimdi kalamıyorum gerçekten sebebi sitresmi bir hastlığım yok alkol sigra yada herhangi bir ilaç kullanmıyorum evliliğimin ilk yılında doğum kontrol hapı kullandım daha kullanmadım hiç 12 yıllık evliyim 31 yaşındayım iki kızım biri 9 diğeri 6 yaşında ne yapmalıyım nasıl bir süreç yaşamalıyım

 • blank
  Ocak 30, 2012 tarihinde, saat 8:40 pm
  Permalink

  Merhabalar Murat Bey,

  Durumunuzu anlıyoruz. Dediğiniz şekilde geri çekme yönteminde olan birlikteliklerde de hamilelik riski çok düşük olsa bile vardır. Ama belirttiğimiz üzere çok düşüktür. Eczaneden test yapıylış ve hamilelik durumu ortaya çıkmamış. Korkulacak bir şey yok. Hamile değildir diyebiliriz.

  Saygılar, iyi günler dileriz.

 • blank
  Ocak 30, 2012 tarihinde, saat 12:55 pm
  Permalink

  slm. özür dileyerek bilginize ihtiyacım var. bir bayanla ilişki kurdum ama içeri akan bişiy olması dışarı çekme yöntemi kullandım. 7 sekiz dk. sonra tekrar ilişki kurdum onuda dışarı boşalttım. aradan 45 gün sonra bu bayan arkadaş bana alo adetim gecikti hamileyim diye. sardı beni bir korku. aslı kız ama kız değildi zaten.evlenmeden bitirmiş .internetten tanıştığım bayan.ilk gün tanıştık akşamına iş oldu bitti. neyse,aradan 2 ay geçti bundan 10 gün önce birgünlük kanaması olmuş az olmuş fakat stres bunalım happı ve sürekli düzensiz adeti nedeniylede hap kullanıyormuş. daha sonra dün ecz.test alarak negatif çıkmış buna rağmen hamilelik riski hala varmıdır yokmudur. bilginize müracat ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.