Çocuğum olmuyor ne yapmalıyım ?

Çocuğum olmuyor diyenler bunalımdayım diyenler çok mutsuzum ne yapmalıyım diyenler kadınlar kulübü hamilemiyim’de bir araya geliyor.

Öncelikle çocuğunuzun olmadığına neye göre karar veriyorsunuz bunu çözmemiz gerekiyor. Örneğin siz üç beş aydır çocuk düşünüyorsanız ve bu süreçte çoıcuğunuz olmadıysa bunu düşünmeniz için çok erken olduğunu söyleyebilirim sizlere. Çocuğunuzun tam anlamı ile olmadığını yada olamayacağınızı ancak 1-2 yıldan sonra söyleyebilirsiniz.

Çocuğum olmuyor bunalımdayım çok üzülüyorum !

Çocuğu olmayan kadınların hemen bunalıma girdiği aşikar kızlar. Hemen umutsuzluğa kapılmayın lütfen. Hamile kalmak için yazımızı takip edin ne yapmalıyım sorusunu kendinize sormalısınız çok üzülüyorum demeden önce yazımızı en ince ayrıntısına kadar incelemeli ve bunlardan hangisi bende var hangisi yok ben ne yapıyorum ne yapmalıyım şeklinde sormalısınız kendi kendinize.

çocuğum olmuyor ne apmalıyım
çocuğum olmuyor ne apmalıyım

Eğer sizin 2 yıllık süreçte tüm denemelerinize ve yumurtlama günlerinde birlikte olmanıza regl takibi yapmanıza ve ovülasyonunuza dikkat etmenize rağmen çocuğunuz olmuyor ise ; Yumurtlama Tarihinizi Öğrenin

Öncelikle uzman bir doktordan bu hususta yardım almanız gerekiyor. Bunun için öncelikle sizin ( kadın olanların ) doktora giderek etraflıca tahlillerinin yapılıyor olması gerekiyor. Eğer sizde bir sıkıntı yok ise bu süreçten sonra artık eşiniz de bir dizi tahlillerden geçmeli ve ona göre sorunun kimde yada nede olduğunun tespiti yapılmalıdır. Ama lütfen iki yıl denemelerden sonra buna karar verin hemen doktora gitmek çözüm ya da sonuç alamamakta sizlerin sıkıntıya girmesine psikolojilerinizin yıpranmasına bozulmasına neden olabilir.

Hamile kalmak için nasıl plan yapılır konusunda tam olarak bunlara deyindik ve sizlerin hamile kalmasını kolaylaştıracak tüm yöntemleri yazdık. İncelemenizi tavsiye ediyoruz.

Akıl almak şekilde hamile kalanlar konusunda yazdık ama bu belki de yüzlerce onbinlerce kişinin başına yüz yılda bir gelir. Artık biraz akıllı olmanın ve hamile kalamama sıkıntılarının neler olduğunu öğrenmenin vakti geldi de geçiyor bile.

Adeti düzensiz bir kadın olabilir ve bebek istiyorum da diyebilirsiniz. Bunlar sizin hamile kalmanıza engel değil. Regli düzensizlerde hamile kalabilir. Bu konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Yine kolay şekilde hamile kalmanızı kolaylaştıracak öneriler başlıklı konumuz da size son derece yardımcı olacaktır. Bu yöntemler ile bebeklerinize daha kısa sürede kavuşabilirsiniz. Hatta bu tür konulardan pozisyonları bile kaleme aldık sizlere bilgi vermek için.

Sevgili hanımlar, lütfen bir kaç ay denedikten sonra çocuğum olmuyor demeyin. Bu sürecin biraz uzun olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Sizlere sitemiz üzerinden bilgiler vermeye çalışırken, bebek beklediğiniz bu yolda yani hamilelik yolunda bebeğinizin neden ve niçin olmadığı hususunda da yararlı bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler uzmanlarımızın bilgileri ışığında cevaplandırılıyor. Tabiki konulara yazabileceğiniz gibi HAMİLEMİYİM SORU SOR bölümünden de sorularınızı kayıt olmadan isim belirtmeden bizlere iletebilirsiniz.

Bebeği olsun isteyen anneler lütfen bizlere, sitelerimizden yayınlanan bütün konular üzerinden sorularınızı anlaşılır şekilde göndererek sorunuz. Bizler sizlerin en kısa sürede yüzde yüz hamile kalmanızı garanti edemeyiz belki ama en azından yardımcı oluruz.

KADINLAR KULÜBÜ HAMİLEMİYİM ÇOCUĞUM OLMUYOR NE YAPMALIYIM 

blank
blank

1.455 thoughts on “Çocuğum olmuyor ne yapmalıyım ?

 • blank
  Mart 4, 2017 tarihinde, saat 5:55 pm
  Permalink

  Testi erken yapmışsınız değer gebelik lehine değil.  gecikmeniz olursa testi tekrar yapın.

 • blank
  Mart 4, 2017 tarihinde, saat 3:35 pm
  Permalink

  Merhaba ben subat 10 da regl oldum. Ve bugun test yaptirdim kanda beta hcg 1.20 cikti adet gunume daha var8 yada 9 gun var aceba hamile kalmismiuimdir yoksa gebelik ohtimali bulunmamaktamidir.erkenmi yaptirdim uaa moralim bozuldu

 • blank
  Şubat 20, 2017 tarihinde, saat 11:04 am
  Permalink

  Değer gebelik lehne hekim kontrolün de olun..

 • blank
  Şubat 20, 2017 tarihinde, saat 11:01 am
  Permalink

  Merhaba bir gün önce test yaptırdım HCG 108.6 çıktı hamile miyim acaba doktor üç dört gün beklememiz söyledi tekrar yapmamı söyledi

 • blank
  Şubat 19, 2017 tarihinde, saat 5:27 pm
  Permalink

  Değer gebelik lehine değil. Bir kaç gün içinde mensiniz başlamazsa tekrar test yapın sonuca göre hekime görünün

 • blank
  Şubat 19, 2017 tarihinde, saat 11:51 am
  Permalink

  Hastaligimin günü dolmadan tahlil verdim beta 0.100 çıktı 4 gün sonra verdim hasta olmayinca 1.20 cikti halen adet gormuyorum hamilelik midir acaba yani 4 günde bukadar artmasi nedir??

 • blank
  Şubat 14, 2017 tarihinde, saat 11:46 am
  Permalink

  Merhaba değere bakıp gebeliğin seyri hakkında yorum yapmıyoruz + hcg değeri yemeyle içmeyle yükselen bir şey değil.Gebelik hormonudur.

 • blank
  Şubat 14, 2017 tarihinde, saat 11:04 am
  Permalink

  merhaba bugün yaptırdığım beta hcg değerim 140,62 en son 14 ocak 2017 de adett oldum 3 gün geçti adetim evde test yaptığımda 2. çizgi hafif belirdi haftasına göre beta hcg düşükmü yani bu olumsuz bişeymi ne yapmam gerekiyor beta hcg yükseltmek için neler yapmam lazım bazı yiyecekler beta hcgyi yükseltir mi doktorum haftaya çağırdı haftaya en az 1500 lerde olması lazım dedi

 • blank
  Ocak 17, 2017 tarihinde, saat 7:15 am
  Permalink

  Merhaba spiralde kayma olurs agebelik söz konusu olabilir test yapın.

 • blank
  Ocak 16, 2017 tarihinde, saat 9:21 pm
  Permalink

  Merhaba bebeğim 8 aylık 6 ay önce spiral taktırdım her ay adet oldum geçen ay sadece kahve tonunda leke geldi iki gün çok az hamilemiyim acaba ilişkiye girdigim zamn ağrım çok oldu bu ay

 • blank
  Aralık 27, 2016 tarihinde, saat 5:39 pm
  Permalink

  Testi erken yapmışsınız .Aşılamanın 16. günü tekrar yapın.

 • blank
  Aralık 27, 2016 tarihinde, saat 2:45 pm
  Permalink

  18 aralikta asilama oldum ama 27 araliktada hcg testi yaildi ama 1.65 cikti erkenmi yaptim

 • blank
  Aralık 24, 2016 tarihinde, saat 9:46 am
  Permalink

  Değer gebelik lehine hekim kontrolünde olun.

 • blank
  Aralık 23, 2016 tarihinde, saat 6:20 pm
  Permalink

  Beta hcg degerim 81069. Sat 15 gun gecti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.